Danes je blagajna odprta od 15:00 do 21:30 (odprto še 02:18, tel: 01 239 22 17 ).
Ob posameznih filmih za otroke in mlade pripravljamo filmsko-vzgojna gradiva, ki so v pomoč pedagogom in staršem pri pripravi na ogled filma in navdih za dejavnosti in pogovore po ogledu. Pedagoška gradiva vsebujejo več podatkov o filmu in ustvarjalcih, zanimivosti o nastanku, osvetljujejo teme, ki jih film obravnava, ter ponujajo izhodišča za pogovore, delavnice in ustvarjanje. Gradiva pripravljamo v sodelovanju s producenti, distributerji in posameznimi strokovnjaki.

Knjižna zbirka Kinobalon

Pri iskanju gradiv si lahko pomagate s starostnimi skupinami:
V … priporočamo za predšolske otroke | OŠ/1 … priporočamo za učence v 1. triletju osnovne šole | OŠ/2 … priporočamo za učence v 2. triletju osnovne šole | OŠ/3 … priporočamo za učence v 3. triletju osnovne šole | SŠ … priporočamo za dijake in študente
Razporejeno glede na čas objave
Kolonija: mularija
Geneviève Dulude-De Celles / Kanada / 2018

OŠ/3, SŠ

Dekleta iz Ouage
Theresa Traoré Dahlberg / Švedska, Katar, Francija, Burkina Faso / 2017

Ne puščaj sledov
Debra Granik / ZDA / 2018

SŠ, OŠ/3

Osmošolka
Bo Burnham / ZDA / 2018

SŠ, OŠ/3

Nenavaden teden s Tesso
Steven Wouterlood / Nizozemska, Nemčija / 2019

OŠ/3, OŠ/2

Jaz sem William
Jonas Elmer / Danska / 2017

OŠ/2

Seznam filmov za otroke in mlade s področja športa, gibanja, narave in zdravja
Quand on a 17 ans
André Téchiné / Francija / 2016

100 kilos d'étoiles
Marie-Sophie Chambon / Francija / 2018

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Le magasin des suicides
Patrice Leconte / Francija, Kanada, Belgija / 2012

SŠ, OŠ/3

Moj dedi je padel z Marsa
Dražen Žarković, Marina Andree Škop / Hrvaška, Češka, Luksemburg, Bosna in Hercegovina, Slovenija, Slovaška, Norveška / 2019

OŠ/1, OŠ/2

Gajin svet - Safe.si
Peter Bratuša / Slovenija / 2018

OŠ/1, OŠ/3, OŠ/2

Ne bom več luzerka
Urša Menart / Slovenija / 2018

Kapitan Morten in kraljica pajkov
Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt / Estonija, Velika Britanija, Belgija, Irska / 2018

OŠ/1, OŠ/2

Igram, sem
Miroslav Mandić / Slovenija, Bosna in Hercegovina / 2018

Koko in velika skrivnost
Lee Unkrich, Adrian Molina / ZDA / 2017

OŠ/3, OŠ/1, OŠ/2

Posledice
Darko Štante / Slovenija, Avstrija / 2018

Lady Bird
Greta Gerwig / ZDA / 2017

SŠ, OŠ/3

Izbor filmov o športu, gibanju, naravi, zdravju
Drobižki
Hélène Giraud, Thomas Szabo / Francija / 2013

OŠ/1, V, OŠ/2

Moja žirafa
Barbara Bredero / Nizozemska, Nemčija, Belgija / 2017

OŠ/1, V

Delavnica
Laurent Cantet / Francija / 2017

Paket dejavnosti Zemlja: Nepozaben dan
Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber / Velika Britanija, Kitajska / 2017

Fant z oblaki
Meikeminne Clinckspoor / Belgija, Nizozemska, Švedska, Norveška / 2016

OŠ/3, OŠ/2

Družina
Rok Biček / Slovenija, Avstrija / 2017

Gospodična Nemitežit
Emilie Deleuze / Francija / 2016

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Sova in miška
Simone van Dusseldorp / Nizozemska / 2016

OŠ/1, OŠ/2

Zverinice iz gozda Hokipoki
Rasmus A. Sivertsen / Norveška / 2016

OŠ/1, V, OŠ/2

Žabe in paglavci
Simone van Dusseldorp / Nizozemska / 2009

Zoomerja
Christian E. Christiansen / Danska / 2009

Vesna
František Čap / Jugoslavija / 1953

SŠ, OŠ/3

Vampirska ljubezen
Tomas Alfredson / Švedska / 2008

V letu hip hopa
Boris Petković / Slovenija / 2011

SŠ, OŠ/3

Tea
Hanna Slak / Slovenija / 2007

Tahan
Santosh Sivan / Indija / 2008

Skrivnost iz Kellsa
Tomm Moore / Irska, Francija, Belgija / 2009

Skriti zaliv
Louie Psihoyos / ZDA / 2009

Sampaguita
Francis Xavier Pasion / Filipini / 2010

Razred
Laurent Cantet / Francija / 2008

SŠ, OŠ/3

Program slovenskih kratkih animiranih filmov
Pravi pogum
Ethan in Joel Coen / ZDA / 2010

Potepuh Tomaž
Manuel Pradal / Francija / 2012

OŠ/1, OŠ/2

Persepolis
Vincent Paronnaud in Marjane Satrapi / Francija, ZDA / 2007

SŠ, OŠ/3

Parada
Jacques Tati / Francija, Švedska / 1974

Panika na vasi
Stéphane Aubier, Vincent Patar / Belgija, Luksemburg, Francija / 2009

Otrok iz zgornjega nadstropja
Ursula Meier / Švica, Francija / 2012

SŠ, OŠ/3

Oče naš
Christopher Zalla / ZDA, Argentina / 2007

Nariši se
Gilles Porte / Francija / 2010

Na svoji zemlji
France Štiglic / Slovenija / 1948

SŠ, OŠ/3

Na morje
Pedro González-Rubio / Mehika / 2009

Meseček
Stephan Schesch / Nemčija, Francija, Irska / 2012

OŠ/1, V, OŠ/2

Melanholija
Lars von Trier / Danska, Švedska, Nemčija, Francija / 2011

Med volkovi
Gerardo Olivares / Španija / 2010

Max v zadregi
Lotte Svendsen / Danska / 2008

OŠ/3, OŠ/2

Mali Nikec
Laurent Tirard / Francija, Belgija / 2009

Mali volkodlak Dolfi
Joram Lürsen / Nizozemska / 2011

OŠ/1, OŠ/2

Mala selivka
Perry Ogden / Irska / 2005

Loti in skrivnost mesečevega kamna
Heiki Ernits, Janno Põldma / Estonija / 2011

OŠ/1, V, OŠ/2

Ločitev
Asghar Farhadi / Iran / 2011

Ledeni zmaj
Martin Högdahl / Švedska / 2012

OŠ/1, OŠ/3, OŠ/2

Le Havre
Aki Kaurismäki / Finska, Nemčija, Francija / 2011

Kuki se vrača
Jan Svěrák / Češka, Danska / 2010

Koko in duhovi
Daniel Kušan / Hrvaška, Slovenija / 2011

Ko letijo vrane
Jean-Christophe Dessaint / Francija, Kanada, Luksemburg, Belgija / 2012

OŠ/1, OŠ/2

Kdo ima danes rojstni dan?
Jirí Barta / Češka, Slovaška, Japonska / 2010

Gran Torino
Clint Eastwood / ZDA, Nemčija / 2008

Dolge počitnice
Damjan Kozole / Slovenija / 2012

Distorzija
Miha Hočevar / Slovenija / 2009

Darwinova nočna mora
Hubert Sauper / Francija, Avstrija, Belgija / 2004

Damjanova soba
Jasna Krajinovič / Belgija, Slovenija / 2008

Deklica in lisica
Luc Jacquet / Francija / 2007

OŠ/1, OŠ/2

Črni labod
Darren Aronofsky / ZDA / 2010

Čarobno srebro
Katarina Launing in Roar Uthaug / Norveška / 2009

Božji možje
Xavier Beauvois / Francija / 2010

Božičkov vajenec
Luc Vinciguerra / Avstralija, Irska, Francija / 2010

Arcadia
Olivia Silver / ZDA / 2012

Aleksandrinke
Metod Pevec / Slovenija, Egipt / 2011

SŠ, OŠ/3

Adžami
Scandar Copti in Yaron Shani / Nemčija, Izrael / 2009

Ali - ali
Nicole van Kilsdonk / Nizozemska, Belgija / 2011

OŠ/1, OŠ/2

Želvino osupljivo potovanje
Nick Stringer / Velika Britanija, Nemčija, Avstrija / 2009

OŠ/1, OŠ/3, OŠ/2

Zeleno kolo
Haifaa Al-Mansour / Savdska Arabija, Nemčija / 2012

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Vratar Liverpoola
Arild Andresen / Norveška / 2010

Veliki diktator
Charles Chaplin / ZDA / 1940

SŠ, OŠ/3

Trgovinica za samomore
Patrice Leconte / Francija, Kanada, Belgija / 2012

SŠ, OŠ/3

Trije razbojniki
Hayo Freitag / Nemčija / 2007

OŠ/1, V, OŠ/2

Timbuktu
Abderrahmane Sissako / Francija, Mavretanija / 2014

Še žal ti bo!
Dave Schram / Nizozemska / 2013

SŠ, OŠ/3

Sol zemlje
Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado / Francija / 2014

Svet oceanov
Jean-Jacques Mantello / Velika Britanija / 2009

OŠ/1, V

Spoznajmo risanke
razno / Slovenija /

OŠ/1, SŠ, OŠ/3, OŠ/2, V

Pobalinka
Céline Sciamma / Francija / 2011

OŠ/3, SŠ, OŠ/2

Navihani Bram
Anna van der Heide / Nizozemska / 2012

OŠ/1, OŠ/2

Nikogaršnji otrok
Vuk Ršumović / Srbija, Hrvaška / 2014

SŠ, OŠ/3

Moja sestra suhica
Sanna Lenken / Švedska, Nemčija / 2015

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Kamenje v mojih žepih
Signe Baumane / Latvija, ZDA / 2014

Kauwboy
Boudewijn Koole / Nizozemska / 2012

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Fantomski deček
Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli / Belgija, Francija / 2015

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Fant s kolesom
Jean-Pierre, Luc Dardenne / Belgija, Italija, Francija / 2011

SŠ, OŠ/3

Ernest in Celestina
Benjamin Renner, Vincent Patar, Stéphane Aubier / Francija, Luksemburg, Belgija / 2012

OŠ/1, V, OŠ/2

Dej mi, no!
Jannicke Systad Jacobsen / Norveška / 2011

Cirkus
Charles Chaplin / ZDA / 1928

OŠ/1, V, SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Bonobo Beni
Alain Tixier / Francija / 2010

OŠ/1, OŠ/2

Bekas
Karzan Kader / Švedska, Irak, Finska / 2012

OŠ/1, OŠ/3, OŠ/2

Banda punc
Céline Sciamma / Francija / 2014

SŠ, OŠ/3

Pojdi z mano
Igor Šterk / Slovenija / 2016

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Novi mulc
Rudi Rosenberg / Francija / 2015

OŠ/3, OŠ/2

Najin svet
Yoon Ga-eun / Južna Koreja / 2016

OŠ/3, OŠ/2

Učitelj Žaba
Anna van der Heide / Nizozemska / 2016

OŠ/1, OŠ/2

Mustang
Deniz Gamze Ergüven / Francija, Turčija, Nemčija, Katar / 2015

SŠ, OŠ/3

Svobodna šola
Amanda Wilder / ZDA / 2014

SŠ, OŠ/3, OŠ/2

Jakec naroči bratca
Anne de Clercq / Nizozemska / 2015

OŠ/1, OŠ/2

Hokus pokus Albert
Torill Kove / Norveška / 2013

OŠ/1, V

Pesem morja
Tomm Moore / Irska, Luksemburg, Francija, Danska, Belgija / 2014

OŠ/1, OŠ/3, OŠ/2

Bučko
Claude Barras / Švica, Francija / 2016

SŠ, OŠ/3, OŠ/2