Danes je blagajna odprta od 14:10 do 21:00 (odpre se čez 02:49).

Ultra-seks je izginil! À la recherche de l'ultra-sex

Nicolas Charlet, Bruno Lavaine / Francija / 2015 / 60 min / francoščina

Domiseln kolaž posnetkov iz več kot stotih pornografskih filmov sedemdesetih in osemdesetih let prejšnjega stoletja, ki s komičnim posegom avtorjev dobi pridih medgalaktične znanstvenofantastične avanture.

režija Nicolas Charlet, Bruno Lavaine, scenarij Nicolas Charlet, Bruno Lavaine, glasba Jean Croc, montaža Nicolas Charlet, Bruno Lavaine, producenta David Frenkel, Arno Moria, glasova Nicolas Charlet, Bruno Lavaine

festivali, nagrade Crossing Europe 2015, Fantastic Fest Austin 2015

IMDb

Domiseln kolaž posnetkov iz več kot stotih pornografskih filmov sedemdesetih in osemdesetih let prejšnjega stoletja, ki s komičnim posegom avtorjev dobi pridih medgalaktične znanstvenofantastične avanture.

Skupina astronavtov s svoje vesoljske ladje s strahom opazuje, kako se po Zemlji širi nenavadna epidemija, zaradi katere vse prebivalstvo podleže neustavljivi spolni sli. Medtem ko astronavti skušajo ugotoviti, kje tiči razlog za to nenavadno bolezen, se nam razodene strašljiva resnica: univerzalna seksualna matrica, imenovana »ultraseks«, je izginila neznano kam. Medtem ko astronavti iščejo izgubljeno matrico, da bi rešili svoj ljubljeni planet, pa na Zemlji divja brezkompromisna orgija.

»Film odstira pogled v najbolj skrite kotičke tega filmskega žanra, ki je v resnici zelo nepoznan – gre za nekakšno hollywoodsko predsobo, kjer so filmski ustvarjalci v pričakovanju preboja eksperimentirali z vsem mogočim. Povsem nebrzdana svoboda režijskih zamisli se odraža tako v dogajanju kot tudi v odštekanem dekorju.« (Nicolas Charlet in Bruno Lavaine)

Nicolas Charlet in Bruno Lavaine
Režiserjema, igralcema in scenaristoma, ki že od začetka poklicne poti ustvarjata v tandemu, je preboj v filmski svet uspel s serijo skečev z naslovom Message à caractère informatif, ki sta jih posnela za televizijsko postajo Canal+. Napisala sta tudi scenarije za več celovečernih filmov, med drugimi tudi za film po literarni predlogi Frédérica Beigbederja, 99 Francs.

filmografija (izbor)
2008 La Personne aux deux personnes (Me Two)
2013 Le grand méchant loup (The Big Bad Wolf)
2015 À la recherche de l’ultra-sex (In Search of the Ultra-Sex/Ultra-seks je izginil!)
2015 What We Do in the Shadows (francoska verzija/French  version)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Hamnet Hamnet

Chloé Zhao

ponedeljek, 15. 12. 2025 / 15:10 / Dvorana

Chloé Zhao (Dežela nomadov) si zamišlja, kako bi lahko tragedija iz Shakespearovega resničnega življenja navdihnila nastanek njegove brezčasne mojstrovine Hamlet. Film z izjemnima Jessie Buckley in Paulom Mescalom v glavnih vlogah je ganljiva zgodbo o ljubezni, izgubi in zdravilni moči umetnosti.

Novi sošolci Novi sošolci

Toni Cahunek

ponedeljek, 15. 12. 2025 / 16:45 / Mala dvorana

Slovensko gospodarstvo se zanaša na delavce iz Kosova, toda kako družba sprejema njihove otroke? Dokumentarec spremlja štiri albansko govoreče učence iz Kosova, ki se spopadajo s slovenskim šolskim sistemom.

Van Gogh Van Gogh

Maurice Pialat

ponedeljek, 15. 12. 2025 / 17:45 / Dvorana

Zadnjih 67 dni v slikarjevem življenju, kot jih vidi Maurice Pialat – slikar, ki je postal enfant terrible francoskega filma. Ob režiserjevi stoletnici.