Konec šole leta 1983. Osamljeni deček Shaun, čigar oče je padel med falklandsko vojno, odrašča v dolgočasnem mestu. Med počitnicami si nove vzornike in prijatelje poišče med lokalnimi obritoglavci; odkriva zabave, ljubezen, ozke hlače in bulerje. Ko se njegovo življenje ravno nekako ustali, se v mestu pojavi Combo, mladi rasistični skrajnež, in Shaun se znajde na težavnem razpotju. Delno avtobiografska zgodba o odraščanju težavnega fanta v nestrpni Britaniji pod taktirko Margaret Thatcher, o poletnih počitnicah, o času, v katerem se dogajajo velike življenjske spremembe.
To je Anglija This Is England
Aktualno
Elvis Škorc Elvis Škorc
Boris Jurjaševič
ponedeljek, 29. 12. 2025 / 10:00 / Dvorana
Celovečerni mladinski-družinski film Elvis Škorc na duhovit način predstavlja zamotan svet štirinajstletnika, ki že od malega ve, da bo izumitelj.
Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset
Marko Naberšnik
ponedeljek, 29. 12. 2025 / 15:00 / Dvorana
Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.
Fiume o morte! Fiume o morte!
Igor Bezinović
ponedeljek, 29. 12. 2025 / 17:00 / Mala dvorana
Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.