zgdoba
Mlada Riley si po selitvi družine skuša na novo organizirati življenje, pri zahtevni nalogi pa ji v njenem možganskem nadzornem centru ves čas svetujejo Veselje, Strah, Jeza, Gnus in Žalost. Naporno usklajevanje njihovih različnih karakterjev se povsem poruši, ko se Žalost in Veselje izgubita v deželi domišljije in sanj, kar povzroči zabavne spremembe v Rileynem obnašanju.
Vrvež v moji glavi Inside Out
režija Pete Docter, Ronaldo Del Carmen, scenarij Pete Docter, Meg LeFauve in Josh Cooley, animacija, likovna podoba Ralph Eggleston, glasba Michael Giacchino, producent Jonas Rivera, distribucija 2i film
festivali, nagrade Oskar za najboljši animirani film.
IMDb Uradna stranAktualno
Valovanje Straume
Gints Zilbalodis
četrtek, 10. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad
Svet, posejan z ostanki človeške civilizacije, se bliža koncu. Maček je samotarska žival, a ko njegov dom opustoši velika povodenj, skupaj z drugimi živalmi poišče zavetje na čolnu. Medtem ko plujejo skozi sanjske pokrajine, se spopadajo z izzivi in nevarnostmi nove resničnosti. »To ni le film, temveč filmska poezija v gibanju – nepozabna vizualna simfonija za vse generacije.« – Mitja Reichenberg, Stop. Oskar in evropska filmska nagrada za najboljši animirani celovečerec.
Anora Anora
Sean Baker
petek, 11. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad
Dobitnica letošnje zlate palme je svojevrstna pravljica o Pepelki, sodobna screwball komedija, v kateri se Sean Baker (Projekt Florida) na odkrit in neposreden način loteva tem seksa, ljubezni, denarja in moči.
Feničanska spletka The Phoenician Scheme
Wes Anderson
sobota, 12. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad
Najnovejši film Wesa Andersona prihaja na spored Kinodvora naravnost s svetovne premiere v Cannesu.