Danes je blagajna odprta od 15:10 do 20:30 (odpre se čez 10:07).

Roadrunner: Film o Anthonyju Bourdainu Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Morgan Neville / ZDA / 2021 / 119 min / angleščina

Portret pisca, popotnika in kuharskega mojstra, ki je s svojimi oddajami o eksotični kuhinji prepotoval ves svet, leta 2018 pa si vzel življenje.

Portret Anthonyja Bourdaina, pisca, popotnika in kuharskega mojstra, ki je s svojimi oddajami o eksotični kuhinji prepotoval ves svet in si leta 2018 vzel življenje. Morgana Nevilla zanima predvsem strast do vsakdanje kuhinje človeka, ki je izkušnje postavljal pred znanje ter ki je na prelomu stoletja zaslovel s knjigo Kitchen Confidential, nato pa s televizijskimi oddajami A Cook’s Tour, No Reservations in Parts Unknown postavljal normative za drugačno televizijo.

»Vedno je imel neverjeten okus – in to prav za vse, glasbo, film, knjige, hrano – in mislim, da sem se prav zaradi tega počutil z njim tako povezan. Poslušal sem vso glasbo, ki jo je kadarkoli omenil, ter gledal vse filme in bral vse knjige, ki jih je imel rad. Prav zaradi tega sem imel občutek, da imam vsaj površinsko predstavo o tem, kdo ta človek sploh je. Kar priznajmo si, da njegove knjige pravzaprav govorijo o njem samem. On pa je bil sam svoj glavni junak. Tudi v njegovih oddajah gre v resnici za njegov subjektivni pogled na kraje, ki jih je obiskal. Vedno je govoril: ‘To so moje zgodbe. To je moje osebno videnje nekega kraja.’« (Morgan Neville)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Dodatna projekcija

Pingvinove lekcije The Penguin Lessons

Peter Cattaneo

četrtek, 11. 09. 2025 / 16:10 / Dvorana

Ganljivo dramedijo o nenavadnem prijateljstvu med ciničnim Angležem in prikupnim pingvinom je po resnični zgodbi posnel Peter Cattaneo (Do nazga).

Modrost sreče Wisdom of Happiness

Barbara Miller, Philip Delaquis

četrtek, 11. 09. 2025 / 18:30 / Dvorana

Dalajlama ob svoji devetdesetletnici z nami deli brezčasne modrosti o doseganju notranjega miru in sreče ter nam ponuja praktične nasvete za spopadanje z izzivi 21. stoletja. Film je produciral Richard Gere.

Seks Sex

Dag Johan Haugerud

četrtek, 11. 09. 2025 / 20:30 / Dvorana

V prvem delu ohlapno povezane trilogije norveškega režiserja Daga Johana Haugeruda (Seks, Ljubezen, Sanje) intimni pogovor med dvema moškima sproži duhovit in osvežujoče odkrit premislek o spolnosti in spolnih vlogah v sodobni družbi.