Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:10 (odpre se čez 06:09).
Samo 21. in 22. marca na Festivalu frankofonskega filma 2015

Kiriku in čarovnica Kirikou et la sorcière

Michel Ocelot / Francija, Luksemburg, Belgija / 1998 / 74 min / podnapisi, francoščina / 5+

režija Michel Ocelot, scenarij Michel Ocelot, likovna podoba Michel Ocelot, animacija Áron Gauder, Ivan Bonometti, Magda Éber, Róbert Egri, Roberts Cinkuss , glasba Youssou N'Dour, montaža Dominique Lefever, produkcija Didier Brunner, v sodelovanju z Francoskim inštitutom v Sloveniji

IMDb

Prvi film o simpatičnem Kirikuju, ki ga je ustvaril verjetno najpomembnejši francoski avtor animiranih filmov, Michel Ocelot.

zgodba
V neki afriški vasi se rodi nenavaden deček Kiriku, ki že od rojstva hodi in govori, predvsem pa zelo dobro ve, kaj si želi. Mama sinovo prerano samostojnost sprejema z vso obzirnostjo in mu stoji ob strani vedno, ko jo potrebuje. Je ponosna ženska, samostojna in odprte glave, zato jo večina vaščanov gleda malce postrani. Kiriku, droban, nesebičen in pogumen deček, pa je odločen, da se bo zoperstavil Karabi, strašljivi čarovnici.

 

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Novi val Nouvelle Vague

Richard Linklater

nedelja, 07. 06. 2026 / 11:00 / Dvorana

Zgodba o tem, kako je Jean-Luc Godard posnel Do zadnjega diha, pripovedovana v slogu in duhu, v katerem je tedanji filmski kritik ustvaril svoj kultni prvenec. Filmu Richarda Linklaterja (Fantovska leta, Pred polnočjo) je francoska Akademija podelila štiri nagrade cezar, tudi za najboljšega režiserja.

Tafiti Tafiti – Across the Desert

Nina Wels

nedelja, 07. 06. 2026 / 11:30 / Mala dvorana

Topla in srčna pustolovščina v veličastni afriški savani.

Kinobalon / Novo na sporedu

Pesem kita grbavca The Last Whale Singer

Reza Memari

nedelja, 07. 06. 2026 / 14:45 / Dvorana

Morska zgodba o kitu grbavcu, ki pokaže, da lahko tudi majhen glas spremeni ves svet.