Danes je blagajna odprta od 16:30 do 19:00 (za danes zaprto).

Kaj boš storil, ko bo šel svet k vragu? What You Gonna Do When the World's on Fire?

Roberto Minervini / ZDA, Italija, Francija / 2018 / 123 min / angleščina

Italijanski režiser, ki živi in dela v ZDA, se v igrani formi že vseskozi posveča Ameriki na socialnem in družbenem robu. Zdaj se je prevladujočega razslojevanja in sistemskega rasizma na jugu države lotil še dokumentarno.

Kontrastna črno-bela fotografija ne zmanjšuje sporočilne moči v najrevnejših predelih t. i. bible belta. Minervini je potreboval veliko časa, da mu je lokalna temnopolta skupnost, zaznamovana s travmatičnima izkušnjama (orkanom Katrina 2005 in policijskim ubojem mladeniča 2016) izkazala zaupanje; nastal je neposreden in včasih šokanten portret popolnoma zapostavljene in segregirane temnopolte skupnosti, ljudi globoko pod pragom revščine, katere člani skušajo z združevanjem in lokalnimi iniciativami ohraniti osnovno človeško dostojanstvo.

»Upodobil sem zgodbe o ameriškem Jugu, ki so se pred mojimi očmi dogajale v nepričakovane smeri. Dokumentiral sem skupnosti današnje ameriške družbe, v katerih je bilo seme protiinstitucionalnega, nazadnjaškega gneva (ki je državo obdaril z Donaldom Trumpom kot novim predsednikom) že posejano, vendar se nikomur ni zdelo vredno, da bi se za to zmenili. Tokrat nameravam razkriti še globlje korenine družbene neenakosti v Ameriki, z osredotočanjem na položaj Afroameričanov.«
– Roberto Minervini

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Romanje Romería

Carla Simón

torek, 04. 11. 2025 / 17:30 / Dvorana

Katalonska režiserka Carla Simón (Poletje 1993, Alcarràs) znova zakoplje v zgodovino svoje družine, da bi iz spominov – tako resničnih kot izmišljenih – sestavila zgodbo svojih staršev.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

torek, 04. 11. 2025 / 18:45 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Zrcala, št. 3 Miroirs No. 3

Christian Petzold

torek, 04. 11. 2025 / 20:00 / Dvorana

Christian Petzold (Phoenix, Rdeče nebo) znova raziskuje teme izgube, spomina in identitete, tokrat v skrivnostni družinski psihodrami, sodobni pravljici za odrasle, v kateri skušata dve ženski znova sestaviti drobce svojih razbitih življenj.