Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:10 (odpre se čez 01:15).

Balada o Limonovu Limonov: The Ballad

Kiril Serebrenikov / Italija, Španija, Francija / 2024 / 138 min / angleščina

Vznemirljiva biografija ruskega pisatelja Eduarda Limonova, znanega po svojem burnem zasebnem življenju, presenetljivih političnih preobrazbah in selitvah med Sovjetsko zvezo, Evropo in ZDA.

igrajo Ben Whishaw (Eddie), Viktoria Mirošničenko (Elena), Tomas Arana (Stephen), Corrado Invernizzi (Lonja), Evgenij Mironov (Kuznecov), Andrej Burkovski (pesnik/poet), Maša Maškova (Ana), Odin Lund Biron (Ethan)

festivali, nagrade Cannes 2024

IMDb

Eduard Limonov (1943–2020) je bil v življenju marsikaj: pisatelj, poet, politični voditelj, punker, revolucionar, izobčenec, nasilnež, vojni huskač, ljubitelj lepih žensk in celo butler milijonarju na Manhattnu. Vse to življenje je še danes zavito v mistiko, saj o njem največ vemo prav po zaslugi pisateljevega lastnega mitologiziranja. V filmu Kirila Serebrenikova sledimo njegovi poti iz Sovjetske zveze v ZDA, kjer pristane na cesti, a ga srečno naključje napoti v Pariz, po padcu berlinskega zidu pa nazaj v Rusijo, kjer ustanovi Nacionalno boljševiško stranko. Film je bil posnet po predlogi biografskega romana Limonov avtorja Emmanuela Carrèra iz leta 2011.

»Ben Whishaw še nikoli ni imel tako kompleksne in protislovne vloge, kot je Limonov, a se je izkazal s preobrazbo, skrajno prepričljivo v prikazu, kako lahko uničujoč narcisizem romantični obup sprevrne v nekaj gršega in bolj mračno depresivnega. Njegova igra je kot fascinanten počasen posnetek avtomobilske nesreče: usoda, zapisana pogubi, veličastno vrtinčenje vse do strmoglavega konca.« (Isaac Feldberg, Little White Lies)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Kraljica Queen

Vikas Bahl

nedelja, 12. 04. 2026 / 11:00 / Dvorana

Grenko-sladka komedija o samoodkrivanju je v Indiji takoj po premieri osvojila vrh lestvic gledanosti in danes velja za prelomen indijski feministični film. Britanski filmski inštitut jo je uvrstil med deset največjih bollywoodskih filmov 21. stoletja.

Mary Anning, raziskovalka fosilov Mary Anning, chasseuse de fossils

Marcel Barelli

nedelja, 12. 04. 2026 / 11:30 / Mala dvorana

Animirani film prikazuje paleontologinjo Mary Anning pri dvanajstih letih. Vedoželjna, pogumna in neugnana deklica krši pravila in norme svojega časa že v mladosti, pozneje pa postane ena prvih znanstvenic. Njena zgodba nas opogumlja, da sledimo sebi in svojim zanimanjem.

Čarobno drevo The Magic Faraway Tree

Ben Gregor

nedelja, 12. 04. 2026 / 14:00 / Dvorana

Zgodba o čarobnem drevesu, ki družino, vajeno mestnega življenja, zvabi v neverjetne domišljijske dežele in nepričakovane pustolovščine. Ognjemet fantazije, smeha in dogodivščin po priljubljeni seriji romanov Enid Blyton in scenariju Simona Farnabyja (Medvedek Paddinton 2, Wonka).