Danes je blagajna odprta od 14:20 do 20:45 (odpre se čez 07:11).
Slonove delavnice animiranega filma / Leto kina

Slonove delavnice animiranega filma / Leto kina

Poleg tedenske produkcijske delavnice pa za mlajše udeležence festivala potekajo tudi krajše brezplačne delavnice optičnih igrač in animiranega filma Slon v sodelovanju z Letom kina. Na njih bodo otroci spoznali osnove animiranja in skupaj ustvarili kratko animacijo.

Termina:
Sobota, 7. december, 11:30–13:30, V Kavarni
Nedelja, 8. december, 12:00–13:00, V Kavarni

Aktualno

Hamnet Hamnet

Chloé Zhao

petek, 06. 02. 2026 / 15:20 / Dvorana

Chloé Zhao (Dežela nomadov) si zamišlja, kako bi lahko tragedija iz Shakespearovega resničnega življenja navdihnila nastanek njegove brezčasne mojstrovine Hamlet. Film z izjemnima Jessie Buckley in Paulom Mescalom v glavnih vlogah je ganljiva zgodbo o ljubezni, izgubi in zdravilni moči umetnosti.

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

petek, 06. 02. 2026 / 17:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Sentimentalna vrednost Affeksjonsverdi

Joachim Trier

petek, 06. 02. 2026 / 18:00 / Dvorana

Joachim Trier se po uspehu Najbolj groznega človeka na svetu vrača z intimno, ganljivo zgodbo o družini, spominih in povezovalni moči umetnosti. Velika nagrada žirije v Cannesu in osem nominacij za zlati globus.