Danes je blagajna odprta od 15:00 do 19:00 (za danes zaprto).

Moja prva knjiga

120 minut

Vsak bo naredil svojo knjigo. Vanjo bomo pisali, risali, da pa bo prava, bomo poskrbeli tudi za vezavo (s Katjo Poznič).

Aktualno

Tujec L'étranger

François Ozon

nedelja, 26. 07. 2026 / 21:30 / Ljubljanski grad

Filmska upodobitev slovitega eksistencialističnega romana Alberta Camusa v režiji Françoisa Ozona (Mlada in lepa, Poletje ’85).

Zajčji nasip Zečji nasip

Čejen Černić

ponedeljek, 27. 07. 2026 / 19:00 / Dvorana

Zgodba o prepovedani ljubezni na hrvaškem podeželju. Nagrada Kinotripove mladinske žirije na Liffu in štiri nagrade na festivalu v Pulju.

Tretji svet Treći svijet

Arsen Oremović

ponedeljek, 27. 07. 2026 / 20:00 / Mala dvorana

Tretji svet je več kot zgolj dokumentarec o Haustorju, legendarni zagrebški skupini, ki je zaznamovala glasbeno sceno nekdanje Jugoslavije. To je zgodba o dveh ustvarjalnih nasprotjih: Darku Rundeku in Srđanu Sacherju. Film skozi odkrite pogovore, ponovno srečanje v studiu in bogato arhivsko gradivo razkriva, kako je občutljivost za čarobnost vsakdanjega življenja nekoč združila dva ustvarjalna svetova – ter ustvarila tretjega.