Kot Marcos v filmu Med volkovi bomo tudi mi naredili pasti za zajce. Ali jih bo volk ujel za kosilo, pa bomo še videli (s Katjo Poznič).
nedelja, 04. 11. 2012
Kako ujeti zajčka?
120 minut, 2+
nedelja, 04. 11. 2012
120 minut, 2+
Kot Marcos v filmu Med volkovi bomo tudi mi naredili pasti za zajce. Ali jih bo volk ujel za kosilo, pa bomo še videli (s Katjo Poznič).
Igor Bezinović
četrtek, 05. 02. 2026 / 17:00 / Mala dvorana
Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.
Olmo Omerzu
četrtek, 05. 02. 2026 / 18:10 / Dvorana
Na Češkem živeči slovenski režiser Olmo Omerzu (Družinski film) se vrača z izvirno dramo o družini v krizi, posejano s subtilnim humorjem in nepričakovanimi pripovednimi zasuki. Film je doživel svetovno premiero v tekmovalnem programu festivala v San Sebastiánu.
Park Chan-wook
četrtek, 05. 02. 2026 / 20:30 / Dvorana
Nadvse zabavna in zelo aktualna satira, polna črnega humorja, slikovitih likov in vrtoglavih zasukov, spremlja prigode družinskega moža, ki skuje svojevrsten način, kako se spopasti z brezposelnostjo. Korejski virtuoz Park Chan-wook (Stari, Služkinja, Dvojna prevara) je film pripravljal dvajset let.