zgodba
Za tajna agenta Georgea Woodhousa in njegovo soprogo Kathryn je varovanje skrivnosti del poklica. Toda ko George izve, da je Kathryn na seznamu petih sodelavcev, osumljenih izdaje, mora ugotoviti, ali mu njegova ljubljena žena laže ..
kritike
»Steven Soderbergh je začel z art filmi, kot so Seks, laži in videotrakovi, Kafka in Shizopolis, danes pa je filmar, pri katerem se lahko vedno zaneseš, da bo posnel eleganten, zrel, brezhiben triler. Kimi je bil tak. No Sudden Move tudi. Presence prav tako. Da ne govorim o gladki, sladki, zvijačni, senzualni Črni torbi /…/. Črna torba je igrivi labirint igric, intrig, manipulacij, dvoličnosti, diverzij, kriz, dvoumnosti, nenadnih kretenj in testov zvestobe, a tudi testov ljubezni, ki je ni brez laži. In videotrakov. Ljubezen je špijoniranje. Ljubezen je skrivanje. Ljubezen je tajni dosje. Ja, ljubezen je črna torba skrivnosti, fantazij, sumničenj, ljubosumja, zasliševanj, zalezovanj, paranoje, napačnih reakcij, detektiranja laži in obsedenosti z detajli. Črna torba, ultimativni špijonski film, je ultimativni ljubezenski film. ZELO ZA«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina
»Črna torba je odličen vohunski triler in še boljša drama s prizori iz zakonskega življenja. Ian Fleming bi bil navdušen. Ingmar Bergman tudi. /…/ Soderbergh in druščina nam postrežejo z izjemno zabavno variacijo na temo mednarodnih intrig. Poleg tega v zgodbo vtihotapijo čudovito intimen portret para, dveh, ki drug drugega vzburjata tako zelo, kot film vzburja vas. Oglejte si ga z nekom, ki ga imate radi.«
– David Fear, Rolling Stone
»Najnovejši Soderberghov film je seksi vohunski triler, ki se odreče strelskim spopadom in eksplozijam v prid miselnim igricam in pronicljivim pogovorom za jedilno mizo. Črna torba je lahkotna, nepretenciozna zabava za odrasle, dobrih devetdeset minut čiste zabave.«
– Dylan Roth, Observer
»Film – bolj cerebralen kot akcijski – deluje kot klasični triler Johna le Carréja /…/, izvrstno posodobljen z elegantno režijo, nezaslišano seksi igralskimi nastopi in ščepcem kot poper suhega humorja.«
– Philip De Semlyen, Time Out