Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:00 (za danes zaprto).
Animateka 2019

Zaključek festivala Animateka 2019 Zaključek festivala Animateka 2019

razno

Jona/Tomberry
Rosto (Studio Rosto A.D. , Rocketta Film)
Nizozemska, 2005, 11’40”

Borges in Murnau se srečata v vrtoglavi nočni mori. In dete zapoje: »Ne, stari ptič, ne boj se prebuditi in videti, da te sanjam.«

Out of Nowhere
Andrej Štular (Produkcija Laute)
Slovenija, 2018, 4’43”

Animirani film v tehniki piksilacije je bil posnet na potovanju z vlakom čez kazahstansko stepo. V tej prostrani deželi so razdalje drugačne kot pri nas. Pot med Almatyjem in Astano, med nekdanjo in sedanjo prestolnico, je dolga 1327 kilometrov in traja več kot 19 ur.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Potovanje regratove lučke Planètes

Momoko Seto

četrtek, 30. 04. 2026 / 10:00 / Dvorana

Štiri regratove semenke po jedrski nesreči iščejo nov dom pod nebom. 

Zadnjič

Tujec L'étranger

François Ozon

četrtek, 30. 04. 2026 / 15:30 / Dvorana

Filmska upodobitev slovitega eksistencialističnega romana Alberta Camusa v režiji Françoisa Ozona (Mlada in lepa, Poletje ’85).

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

četrtek, 30. 04. 2026 / 17:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.