Danes je blagajna odprta od 17:00 do 20:20 (za danes zaprto).

Projekcije filma

petek, 21. 08. 2026 / 18:00 / Dvorana

FeKK

Asset 1

Werner Herzog kratki II. Werner Herzog kratki II.

Werner Herzog / razno / 2026 / 97 min

Projekcije filma

petek, 21. 08. 2026 / 18:00 / Dvorana

FeKK

Asset 1
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck… – opažanja o novem jeziku, 1976; La Soufrière / La Soufrière – Waiting for an Inevitable Catastrophe, 1977; Werner Herzog poje svoj čevelj, 1980

How much Wood Would a Woodchuck Chuck… – opažanja o novem jeziku / How much Wood would a Woodchuck chuck… – Beobachtungen zu einer neuen Sprache
Zahodna Nemčija, dokumentarni, 1976, 45’
Režija: Werner Herzog
Scenarij: Werner Herzog
Montaža: Beate Mainka-Jellinghaus
Fotografija: Thomas Mauch
Zvok: Walter Saxer, Werner Herzog
Igrajo: Steve Liptay, Scott McKain, Ralph Wade, Leon Wallace
Produkcija: Werner Herzog Filmproduktion (Werner Herzog)

Film o zadnjih dneh poezije, posnet na svetovnem prvenstvu dražilcev živine. 

La Soufrière / La Soufrière
Zahodna Nemčija, dokumentarni, 1977, 30’
Režija: Werner Herzog
Scenarij: Werner Herzog
Montaža: Beate Mainka-Jellinghaus
Fotografija: Jörg Schmidt-Reitwein
Zvok: Werner Herzog
Produkcija: Werner Herzog Filmproduktion (Lucki Stipetic)

Ko Herzog izve, da bo na otoku Guadeloupe izbruhnil vulkan, odpelje tja svojo snemalno ekipo. Z otoka so pobegnili vsi razen ostarelega moža, ki noče oditi.

Werner Herzog poje svoj čevelj / Werner Herzog Eats His Shoe
ZDA, dokumentarni, 1980, 22’
Režija: Les Blank
Scenarij: Werner Herzog
Montaža: Maureen Gosling
Fotografija: Les Blank
Zvok: Maureen Gosling
Igrajo: Werner Herzog, Tom Luddy, Michael Goodwin, Alice Waters
Produkcija: Werner Herzog Filmproduktion

Ker je izgubil stavo s svojim asistentom, Erollom Morrisom, mora režiser Werner Herzog pojesti svoj čevelj.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Mala Amélie Amélie et la métaphysique des tubes

Maïlys Vallade, Liane-Cho Han

sobota, 15. 08. 2026 / 16:30 / Dvorana

Barvit film o deklici Amélie, ki na Japonskem odkriva svet okoli sebe in ugotavlja, da je neskončno zanimiv in vznemirljiv, bolj kot to zmore izraziti. Film je bil nominiran za oskarja za najboljši animirani celovečerec, prejel pa je tudi številne druge nagrade.

Palestina 36 Palestine 36

Annemarie Jacir

sobota, 15. 08. 2026 / 18:20 / Dvorana

Palestina leta 1936. Upori proti kolonialni oblast se stopnjujejo. Kmečki sin Jusuf dela pri vplivni družini v Jeruzalemu ter hrepeni po prihodnosti onkraj nemirov. Toda zgodovina je neusmiljena. Ob vse večjem številu judovskih priseljencev, ki bežijo pred antisemitizmom v Evropi, ter palestinskem prebivalstvu, ki se združuje v največji in najdaljši vstaji proti tridesetletni britanski nadvladi, se spopad zdi vse bolj neizogiben.

Tretji svet Treći svijet

Arsen Oremović

sobota, 15. 08. 2026 / 19:45 / Mala dvorana

Tretji svet je več kot zgolj dokumentarec o Haustorju, legendarni zagrebški skupini, ki je zaznamovala glasbeno sceno nekdanje Jugoslavije. To je zgodba o dveh ustvarjalnih nasprotjih: Darku Rundeku in Srđanu Sacherju. Film skozi odkrite pogovore, ponovno srečanje v studiu in bogato arhivsko gradivo razkriva, kako je občutljivost za čarobnost vsakdanjega življenja nekoč združila dva ustvarjalna svetova – ter ustvarila tretjega.