Kino je zaradi prenove do vključno 2. avgusta zaprt.
Festival Kinotrip 2021

Slalom Slalom

Charlène Favier / Francija, Belgija / 2020 / 92 min / podnapisi, francoščina

Napeta zgodba o zmagoslavju in preizpraševanju meja – ne samo fizične zmogljivosti v svetu vrhunskega športa, temveč tudi osebnega prostora in dovoljenega. Naj te film odpelje do roba strmin!  

Fotografije

Slalom
Slalom

Srednješolki Lyz se z veliko predanostjo in trdim delom uspe prebiti v odličen smučarski klub. Pod vodstvom novega trenerja Freda, nekdanjega smučarskega prvaka, se strmo prebija v mladinski smučarski vrh in videti je, da se rojeva nova zvezda. Njuni treningi postajajo vse zahtevnejši, iz dneva v dan je intenzivnejši tudi njun odnos in vse skupaj dobiva pridih obsedenosti. Mlada smučarka je tako kmalu po začetnem zmagoslavju soočena s preizpraševanjem, kje je meja – ne samo fizične zmogljivosti, temveč tudi osebnega prostora in dovoljenega.

iz prve roke
»Od nekdaj sem želela napisati nekaj, kar bi bilo v dobrobit vseh in ne le navaden ego trip. Film mora odpirati nova vrata in obzorja v družbi, za človeštvo. Zato sem se povsem potopila v ustvarjanje te zgodbe.«
– Charlène Favier, režiserka

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Feničanska spletka The Phoenician Scheme

Wes Anderson

sobota, 12. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Najnovejši film Wesa Andersona prihaja na spored Kinodvora naravnost s svetovne premiere v Cannesu.

Maria Maria

Pablo Larraín

nedelja, 13. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Čilski režiser Pablo Larraín se po filmih o Jacqueline Kennedy (Jackie) in princesi Diani (Spencer) vrača s tretjim delom neuradne trilogije o slavnih, tragičnih ženskah 20. stoletja. Film si zamišlja zadnji teden v življenju legendarne operne dive, ko se je spopadala z vse bolj zabrisanimi mejami med čaščeno ‘La Callas’ in ranljivo, krhko Mario.

Ravno obratno Volveréis

Jonás Trueba

ponedeljek, 14. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Ali je mogoč »dober« konec razmerja? Film španskega režiserja Jonása Truebe je igriv in duhovit pomežik klasični komediji ponovne poroke tridesetih in štiridesetih let, ki sporoča, da je v razhodu mogoče najti ravno toliko ljubezni in upanja kot v združitvi.