Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:00 (za danes zaprto).

Salentinski zvočni odpor Tamburreddhu – Resistenza sonora Salentina

Claudio »Cavallo« Giagnotti, Pierluigi de Donno / Italija / 2020 / 51 min

Salento je polotok na skrajnem jugozahodu Italije, v pokrajini Apulija. To je rojstni kraj tradicionalnega plesa pizzica pizzica, ki ga plešejo ob spremljavi glasu in bobna, imenovanega tamburreddhu. Salento se je v zadnjih dvajsetih letih prelevil v turistično destinacijo, skupaj z njim pa se je spremenil tudi tamburreddhu. Dokumentarec prikazuje boj za ohranitev dragocenega glasbila in pojasnjuje, kako se razlikuje od tamburella, cenenega turističnega predmeta brez zgodovine.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Žal mi je, punčka Sorry, Baby

Eva Victor

četrtek, 06. 11. 2025 / 16:15 / Dvorana

Iskren, topel in presenetljivo smešen film o tem, kako živeti z nečim, česar ne moreš nikoli zares preboleti. Senzacija festivala Sundance, dobitnik tamkajšnje nagrade za najboljši scenarij ter eden najboljših filmov leta po mnenju številnih kritikov.

Novi sošolci Novi sošolci

Toni Cahunek

četrtek, 06. 11. 2025 / 17:30 / Mala dvorana

Slovensko gospodarstvo se zanaša na delavce iz Kosova, toda kako družba sprejema njihove otroke? Dokumentarec spremlja štiri albansko govoreče učence iz Kosova, ki se spopadajo s slovenskim šolskim sistemom.

Zrcala, št. 3 Miroirs No. 3

Christian Petzold

četrtek, 06. 11. 2025 / 18:30 / Dvorana

Christian Petzold (Phoenix, Rdeče nebo) znova raziskuje teme izgube, spomina in identitete, tokrat v skrivnostni družinski psihodrami, sodobni pravljici za odrasle, v kateri skušata dve ženski znova sestaviti drobce svojih razbitih življenj.