Sebastian ni nikakršen junak, je opazovalec, poslušalec, rad pomaga ljudem in živalim – živi zgolj navadno življenje. Tudi ko padec meteorita na Zemljo povzroči zdravstveno krizo in novo realnost.
Pes, ki ne utihne El perro que no calla
Aktualno
Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset
Marko Naberšnik
petek, 30. 01. 2026 / 14:00 / Dvorana
Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.
Fiume o morte! Fiume o morte!
Igor Bezinović
petek, 30. 01. 2026 / 15:30 / Mala dvorana
Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.
DJ Ahmet DJ Ahmet
Georgi M. Unkovski
petek, 30. 01. 2026 / 17:00 / Dvorana
Z nalezljivimi ritmi prepojena topla komična drama o petnajstletnem pastirju Ahmetu iz odmaknjene makedonske vasice, ki se s svojo strastjo do elektronske glasbe zoperstavi konservativni vaški skupnosti.