Danes je blagajna odprta od 16:30 do 20:15 (odprto še 53 minut, tel: 01 239 22 17).

Mali princ Fahim Fahim

Pierre-François Martin-Laval / Francija / 2019 / 107 min / podnapisi, francoščina / 9+

Navdihujoča, ganljiva in zabavna zgodba po resničnih dogodkih o Fahimu Mohammadu, mladem prebežniku, ki postane svetovni mladinski prvak v šahu.

režija Pierre-François Martin-Laval, scenarij Pierre-François Martin-Laval, glasba Pascal Lengagne, montaža Reynald Bertrand , fotografija Regis Blondeau, producent Patrick Godeau, igrajo Assad Ahmed, Gérard Depardieu, Mizanur Rahaman, Isabelle Nanty, Sarah Touffic Othman-Schmitt

IMDb

DVD filma je na voljo v naši Knjigarnici.

Fahim je nadarjeni šahist, ki že pri osmih letih premaguje vse nasprotnike na ulicah glavnega mesta Bangladeša. Fahimov oče Nura se odloči, da s sinom zapusti negotovo in nemirno državo ter v želji po boljši prihodnosti odpotuje v Evropo. Obljubi mu, da se bo v Franciji srečal z najboljšim šahovskim velemojstrom in da se jima bo kmalu pridružila tudi mama z ostalimi otroki. Po prihodu v tujo državo Nura zaprosi za azil, Fahima pa po srečnem naključju uspe vpisati v lokalni šahovski klub, ki ga vodi Sylvain Charpentier, nekdanji šahovski prvak, zdaj pa glasen, energičen in zahteven trener mladih. Fahim je šahu popolnoma predan in odločen je, da bo postal šahovski prvak. Zaplete pa se, ko Nuri ne odobrijo azila, zato mu grozi izgon. Težave pri tekmovanjih ima tudi Fahim, saj ni francoski državljan. Ob strani mu stojijo Sylvain in ves njegov šahovski klub. Toda potrebuje predvsem možnost, da enakopravno odigra svojo igro v šahu in življenju.

Učitelji učiteljem: Mali princ Fahim

Priprava učiteljic OŠ Ledina za kulturni dan za 6. in 7. razrede ob filmu Mali princ Fahim.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Zadnjič

April April

Dea Kulumbegashvili

torek, 20. 05. 2025 / 19:50 / Dvorana

Gruzijska režiserka Dea Kulumbegashvili se po kritiško opevanem in večkrat nagrajenem prvencu Začetek vrača s še eno samosvojo, vizualno prevzemajočo meditacijo o ženskah, ujetih v začarani krog patriarhata. Posebna nagrada žirije v Benetkah.

Dahomej Dahomey

Mati Diop

torek, 20. 05. 2025 / 20:15 / Mala dvorana

Poetični dokumentarec francosko-senegalske režiserke Mati Diop (Atlantique) daje glas artefaktom, ki se iz izgnanstva v Franciji vračajo v svojo domovino, Benin, ter prisluhne mladim, medtem ko razpravljajo o pomenu tega zgodovinskega dogodka.

Babičin vnuk Lahn Mah

Pat Boonnitipat

sreda, 21. 05. 2025 / 15:30 / Dvorana

Mladi tajski režiser pomembna vprašanja o družini, medgeneracijskih vezeh in iskanju sreče zapakira v ganljivo dramedijo, ki je doma porušila vse rekorde gledanosti in prerasla v pravi kulturni fenomen. Pripeljite babico in ne pozabite na robčke!