Danes je blagajna odprta od 17:20 do 20:30 (za danes zaprto).
V Kinobalonu samo 31. oktobra 2016!

Kubo in dve struni Kubo and the Two Strings

Travis Knight / ZDA / 2016 / 101 min / sinhronizirano / 9+

zgodba
Pametni in dobrosrčni Kubo živi z mamo ter s pripovedovanjem zgodb navdušuje prebivalce obmorskega mesteca v starodavni Japonski. Z uporabo magije slika mogočne bitke, oživlja bojevnike in premaguje pošasti. Kubo niti ne sluti, da so njegove zgodbe pravzaprav resnične … To spozna, ko ponesreči prebudi maščevalnega duha, ki poruši njegovo mirno življenje in ga prisili v beg. Da bi rešil svojo družino, se skupaj z varuhoma Opico in Hroščem odpravi na vznemirljivo iskanje očetovega oklepa. Če želi svoji zgodbi napisati srečen konec, mora s pomočjo magičnega instrumenta premagati bogove in pošasti ter odkriti skrivnost pokojnega očeta, največjega samuraja vseh časov. Režiser o filmu pravi: »Na videz gre za veliko epsko avanturo, v resnici pa za meditacijo o izgubi in ozdravljenju.«

Film je izdelan v stop-motion tehniki. Lutke so animirali v znamenitem studiu Laika (Coraline, Škatlarji) na kar 66 različnih odrih. Za vsako lutko so izdelali prek 20.000 različnih obrazov.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Preklinjam I Swear

Kirk Jones

torek, 09. 06. 2026 / 15:15 / Dvorana

Neposreden, ganljiv in pogosto zelo smešen film o neobičajni življenjski zgodbi aktivista za ozaveščanje o Tourettovem sindromu Johna Davidsona.

Otok v Ljubljani / Premiera

Zajčji nasip Zečji nasip

Čejen Černić

torek, 09. 06. 2026 / 18:00 / Dvorana

Zgodba o prepovedani ljubezni na hrvaškem podeželju. Nagrada Kinotripove mladinske žirije na Liffu in štiri nagrade na festivalu v Pulju.

Ljubezen boli Pillion

Harry Lighton

torek, 09. 06. 2026 / 21:30 / Kinodvorišče

Ekspliciten in surov, hkrati pa presenetljivo nežen film, ki postavlja pod vprašaj naše predstave o tem, kako naj bi bilo videti idealno razmerje. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.