Danes je blagajna odprta od 13:00 do 21:40 (odprto še 06:05, tel: 01 239 22 17).
Animateka 2013

Slika Le tableau

Jean-François Laguionie / Francija, Belgija / 2011 / 76 min / francoščina / 10+

Slika je očarljiv francoski animirani film, v katerem se zgodba odvije znotraj okvirja umetniškega dela.

V njem prebivajo tri vrste bitij. Prvi so nadrobno naslikani Toupini, ki živijo v gradu in so se v slikarjevi odsotnosti razglasili za nadrejene vsem drugim. Drugi so Pafini, nedokončani liki v barvah, ki živijo globoko v gozdu in jim je vstop v grad prepovedan. Tretja vrsta so Reufi; ti živijo ob robu slike in trpijo preganjanje, ki ga za zabavo izvajajo Toupini. Claire se zaljubi v fanta »višje kategorije« in med njima se splete ljubezenska zgodba. To ju prisili v beg in iskanje njunega stvaritelja – slikarja.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

petek, 30. 01. 2026 / 15:30 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Kinotrip / Kinotripova premiera

DJ Ahmet DJ Ahmet

Georgi M. Unkovski

petek, 30. 01. 2026 / 17:00 / Dvorana

Z nalezljivimi ritmi prepojena topla komična drama o petnajstletnem pastirju Ahmetu iz odmaknjene makedonske vasice, ki se s svojo strastjo do elektronske glasbe zoperstavi konservativni vaški skupnosti.

Nehvaležna bitja Nevděčné bytosti

Olmo Omerzu

petek, 30. 01. 2026 / 19:15 / Dvorana

Na Češkem živeči slovenski režiser Olmo Omerzu (Družinski film) se vrača z izvirno dramo o družini v krizi, posejano s subtilnim humorjem in nepričakovanimi pripovednimi zasuki. Film je doživel svetovno premiero v tekmovalnem programu festivala v San Sebastiánu.