Danes je blagajna odprta od 09:00 do 21:00 (odpre se čez 06:27).
V Kinobalonu od 23. septembra 2023

Dekliška druščina Girl Gang

Susanne Regina Meures / Švica / 2022 / 98 min / nemščina / 11+

Festivalski hit o influencerki Leo, ki ima danes milijon in pol sledilcev, je zgodba o dekletu, ki živi pravljične sanje, v katerih princa na belem konju zamenjajo spletni oboževalci.

zgodba
Štirinajstletnica Leonie je uspešna najstniška vplivnica z obrobja Berlina, ki ima danes prek milijon in pol sledilcev. Režiserka štiri leta spremlja njen vsakdan, snemanja pred lučjo, stojalom in telefonom v domači sobi, pogovore s starši, njene dvome, pričakovanja in velike obveznosti. Družinsko življenje se spremeni v posel, zlasti ko starša prevzameta Leoniejin menedžment. Hkrati spremljamo zgodbo sledilke Melanie, ki je ustvarila klub oboževalcev Leonie in se z njim ukvarja veliko večino dneva.

Susanne Regina Meures je dobila idejo za film leta 2017 ob opazovanju skupine deklet, ki je izvajala pantomimo v počasnem posnetku. Danes vsi poznamo svet videov za družbena omrežja, takrat pa je režiserko presenetil. Govorila je z okoli 160 dekleti, preden je spoznala Leonie, ki je imela že tedaj pol milijona sledilcev. 

iz prve roke
»Noro je, kako me imajo ljudje radi. Kakšen porast. Zdaj si želim ustvariti še več objav. Želim zrasti. Še močneje se moram potruditi.«
– Leo 

»Nikoli nisem imela pravih prijateljic. Leo je tista, ki ima popolno življenje. Kdo si ne bi želel življenja, kot ga ima ona?«
– Melanie

»Videla sem izginjati lahkotnost in smeh, ko je Leonie vstopala v puberteto – čas, ki v katerem koli gospodinjstvu na tem planetu ni lahek. Njena starša sta se spopadala s še bolj težavno situacijo: kot mama in oče sta morala ščititi Leonie, hkrati pa jo kot menedžerja siliti k delu.«
– Susanne Regina Meures

kritike
»/…/ gledati, kako se Leonie in njena družina izgubljajo v svetu skonstruiranih podob, je moteče in zelo pronicljivo. Morda bi radi izstopili, a so zabredli pregloboko. Priti morajo do naslednje objave, naslednjih deset tisoč sledilcev, naslednje velike pogodbe, da lahko še bolj izpilijo in izpopolnijo svoje podobe. To je žalostna, a hkrati očarljiva pravljica z nepričakovanim kančkom upanja, ki ga sproži prava Pepelka te zgodbe – Melanie.«
– Nicole Santé, Bussines Doc Europe

torek, 13. 06. 2023

Obiskala nas je režiserka filma Dekliška druščina

10. junija je Kinodvor obiskala Susanne Regina Meures. Vabljeni k ogledu fotografij.

Otok v Ljubljani 2023

Letošnji Kino otok bo v Izoli in drugih slovenskih mestih potekal od 7. do 11. junija, kot vsako leto pa se izbrani filmi in gostje v okviru programa Otok v Ljubljani predstavljajo tudi v Kinodvoru. V mestnem kinu si bodo gledalci in gledalke lahko od konca maja do konca junija ogledali sedem festivalskih filmov, od katerih bodo trije ostali na našem rednem sporedu, oktobra pa bosta na sporedu še dva.

ponedeljek, 22. 05. 2023

Dekliška druščina na Otoku v Ljubljani

Enkratna priložnost za ogled Dekliške druščine in pogovor z režiserko.

petek, 21. 04. 2023

Ogled filma Dekliška druščina tudi za šolske skupine. 12. junij ob 9.30.

Festivalski hit o influencerki Leo, ki ima danes milijon in pol sledilcev, je zgodba o dekletu, ki živi pravljične sanje, v katerih princa na belem konju zamenjajo spletni oboževalci. Vabljeni, število mest je omejeno.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Prvič v kino / Razprodano

Lini in Lazi The Smeds and the Smoos

Samantha Cutler, Daniel Snaddon

sobota, 09. 12. 2023 / 10:00 / Dvorana

Novi animirani film po knjižni predlogi Julie Donaldson in Axela Schefflerja iz studia Magic Light Pictures, ki nam je v preteklih letih postregel s filmskimi adaptacijami njunih knjižnih uspešnic: Zverjasec, Zverjašček, Bi se gnetli na tej metli, Zog, Polž na potepu na kitovem repu in drugimi.

Medvedkov božični čudež Teddybjørnens jul

Andrea Eckerbom

sobota, 09. 12. 2023 / 11:45 / Dvorana

Božična zgodba o novem prijateljstvu med čarobnim plišastim medvedkom in deklico Manco.

Dodatna projekcija

Pretekla življenja Past Lives

Celine Song

sobota, 09. 12. 2023 / 14:15 / Dvorana

Film, ki ga je navdihnilo režiserkino resnično življenje, svojo pripoved lahkotno, nežno in prefinjeno spleta do nepričakovano silovitega čustvenega vrhunca. Veliko odkritje Sundancea in Berlinala ter eden najboljših filmov leta po mnenju številnih kritikov!