Kritike
»/…/ pri Emi Kugler je vedno vse tako kinetično in estetizirano, da je lahko vsak prizor hkrati reimaginacija Odiseje v vesolju, Metropolisa in Iztrebljevalca. Smisel je morda izčrpan, toda podobe so neizčrpne. Emo Kugler imamo, da vidi namesto nas. Zgodovino sveta zaobjame aristotelovsko – z enim samim pogledom. Tragedija je zato neizogibna.« ZA+
– Marcel Štefančič, jr. Mladina
Človek s senco Človek s senco
Fotografije
Aktualno
Umri, ljubezen moja Die My Love
Lynne Ramsay
petek, 06. 02. 2026 / 20:45 / Dvorana
Poetičen, surov portret ženske, ujete v vrtinec ljubezni in norosti. Film Lynne Ramsay (Pogovoriti se morava o Kevinu) je Jennifer Lawrence poleg kritiške hvale prinesel nominacijo za zlati globus za najboljšo igralko v drami.
Mini papirni dol Pop Paper City
Georgina Hurcombe
sobota, 07. 02. 2026 / 10:00 / Dvorana
V Mini papirnem dolu živijo živahna Mimi, ki ima vedno kak načrt, previdni Vit, pogumni in zaletavi Čok, Franja in njen bratec Skokec ter letalčica Heli. Vsak dan jih čakajo novi izzivi in zagate. Še dobro, da imajo Pomočnika, ki jim pomaga.
Hola, Frida Hola Frida
André Kadi, Karine Vézina
sobota, 07. 02. 2026 / 11:30 / Dvorana
Igriv in barvit film nas popelje v svet deklice, ki bo nekoč postala znamenita slikarka Frida Kahlo. Radovedna, domiselna in polna življenja, Frida vsako preizkušnjo spremeni v pustolovščino. V umetnosti in ustvarjanju pa jo spremljata pogum in divja domišljija.









