Kratki igrani in dokumetarni filmi študentov drugega, tretjega in četrtega letnika filmske in televizijske režije na AGRFT predstavljajo prave filmske stvaritve, ki se lahko v marsičem kosajo s profesionalno produkcijo. Filmi nastajajo pod mentorstvom profesorjev na Akademiji in z obilo želje ter volje samih ustvarjalcev.
Režiserka in režiserji teh sedmih fimov nam predstavijo svojo vizijo sveta. Pokažejo nam probleme in vprašanja iz intimnega življenja, kot tudi prikažejo globalne probleme. Vsekakor pa vsi to naredijo na svoj poseben način.
AGRFT predstavlja 2 več kratkih filmov
Krištofove slike: Paula Dúrinova, Vasi pod vodo: Jaka Šuligoj, Lov na race: Rok Biček, Trst je naš!: Žiga Virc
Aktualno
Ježek Srečko Happy the Hoglet
Adam Long, David McGrath
sobota, 11. 10. 2025 / 10:00 / Dvorana
Srečko in njegovi prijatelji iz Sončnega studenca doživljajo čustvene vzpone, padce in vse vmes. Včasih so veseli, drugič jezni, tretjič pa potrebujejo le miren trenutek zase. Ježek in njegovi prijatelji nam pomagajo ugotoviti, da je za vse potreben čas, saj vsi zmoremo vse, ko nastopi pravi trenutek. Serija prikazuje, kako predšolski otroci spoznavajo čustva.
Dancing Queen v Hollywoodu Dancing Queen in Hollywood
Aurora Gossé
sobota, 11. 10. 2025 / 11:30 / Dvorana
Mina in Markus sta na plesnem tekmovanju zadela veliko nagrado: snemanje plesnega videospota v Los Angelesu! Tik pred božičem se ekipa odpravi čez lužo, kjer pa se Mini svet postavi na glavo.
Ena bitka za drugo One Battle After Another
Paul Thomas Anderson
sobota, 11. 10. 2025 / 13:30 / Dvorana
Najnovejši film Paula Thomasa Andersona, režiserja Gospodarja, Fantomske niti in Sladičeve pice.