Danes je blagajna odprta od 16:20 do 20:00 (odpre se čez 09:47).

4 meseci, 3 tedni, 2 dneva 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile

Cristian Mungiu / Romunija / 2007 / 113 min / podnapisi, romunščina / 16+

Zadnja leta komunizma v Romuniji. Študentki Otilia in Găbița si delita sobo v študentskem naselju v Bukarešti. Găbița je noseča. Želi se zateči k splavu, toda oblast to prepoveduje. Otilia najame sobo v cenenem hotelu, kjer naj bi se sestali z gospodom Bebejem, ki bo odpravil dekletove težave.

Leta 1966 so v Romunij sprejeli zakon o prepovedi splava. Učinek je bil takojšen. V naslednjih letih je bila rodnost nekajkrat večja kot dotlej. Še danes je splav v Romuniji način kontracepcije in letno poročajo o 300.000 primerih.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Pesnik Un poeta

Simón Mesa Soto

četrtek, 19. 03. 2026 / 17:20 / Dvorana

Film o nič kaj poetični resničnosti nevrotičnega pesnika spretno krmari med komedijo nelagodja ter ganljivo dramo o izgubljenem (in znova najdenem) upanju. Edinstven film s še bolj edinstvenim glavnim likom.

Novo na sporedu

Kdor ne skače Kdor ne skače

Boris Petkovič

četrtek, 19. 03. 2026 / 18:00 / Mala dvorana

Vzkliki in odmevi slovenske narodne zavesti skozi šport, spomin in kolektivna čustva. Dokumentarec z arhivskimi posnetki, osebnimi anekdotami in družbenimi premisleki raziskuje, kako se narod gradi skozi navijanje ter kaj vse (in koga) pri tem pusti ob strani.

Tujec L'étranger

François Ozon

četrtek, 19. 03. 2026 / 20:00 / Dvorana

Filmska upodobitev slovitega eksistencialističnega romana Alberta Camusa v režiji Françoisa Ozona (Mlada in lepa, Poletje ’85).