Danes je blagajna odprta od 15:00 do 21:00 (odpre se čez 4 minute).
Beneške povezave

Beneške povezave

6 kratkih dokumentarcev o zanimivih poklicih in osebnostih mesta na vodi.

Odkrivamo skrita življenja Benetk

Po dvomesečnih raziskavah in pisanju sinopsisov o skritem življenju Benetk, so se 21. novembra 2011 študentje treh univerz in šestih držav srečali v Mestu na vodi, kjer so v dveh tednih pod mentorstvom priznanega filmskega režiserja, profesorja Rajka Grlića in ob pomoči kopice drugih mentorjev z matičnih univerz, posneli 6 kratkih dokumentarcev o zanimivih poklicih, osebnostih v tem posebnem okolju…

Na enem od otokov beneške lagune družina Finotello prideluje zelenjavo in jo čez morje dostavlja svojim someščanom, Elisabetta je že tretja generacija prodajalk cvetja na slovitem pokopališču San Michele, Moudu je priseljenec iz Nigerije, ki ustvarjalcema preda nekaj trikov, kako kupiti in prodati torbice Benečankam in turistkam, Riccardo Bonini je gasilec, ki je mislil, da že vse ve o gasilstvu nato pa je prišel delat v Benetke, srečamo pa tudi zdravnika dreves in nenazadnje še gondoljerja, ki se je želel tradiciji upreti, a ga je poklic premamil.

Omnibus filmov Beneške povezave je nastal v okviru projekta HiLoVv – Hidden Live(r)s of Venice, ki ga podpira Evropska komisija v sklopu Eramus – Intenzivni programi, vodilni partner projekta je Visoka šola za umetnost Univerze v Novi Gorici.

Aktualno

Svetovni jagodni izbor I (2022) Svetovni jagodni izbor I (2022)

različni avtorji

torek, 29. 11. 2022 / 17:00 / Dvorana

Program najboljših kratkih animiranih filmov z vsega sveta, ki prinaša temeljit pregled trenutnega dogajanja in trendov na področju avtorske animacije, vključno s številnimi filmi, nagrajenimi na pomembnih mednarodnih festivalih.

Vojna s samorogi Unicorn Wars

Alberto Vázquez

torek, 29. 11. 2022 / 19:00 / Dvorana

Film, v katerem se srečata Apokalipsa zdaj in Bambi, je protivojna basen z okoljskim pridihom, ki govori o starodavni vojni med vojsko medvedkov in samorogi.

Tekmovalni program I (2022) Tekmovalni program I (2022)

različni avtorji

torek, 29. 11. 2022 / 21:00 / Dvorana

Najboljši novi kratki animirani filmi iz srednje in vzhodne Evrope, ki se potegujejo za nagrado občinstva ;DSAF (Društvo slovenskega animiranega filma) in veliko nagrado mednarodne žirije. Med režiserji najdemo tako legendarne animatorje kot avtorje prvencev in vse vmes.