zgodba
To poletje je v Berlinu bolj vroče kot običajno. Nora je tiha in zadržana najstnica, ki živi sama z mamo in starejšo sestro. Skupaj z njo dneve večinoma preživlja v šoli, na strehah razgretih stanovanj in na bazenu. Prav tam prvič zagleda Romy … Očitno bo za Noro to poletje prineslo mnogo preobrazb in sprememb: prva menstruacija, prvi poljubi, odnosi, razočaranja. Nora spoznava, kdo je in kdo so ljudje okoli nje. Film, poln pogumnega in prijetnega poletnega iskrenja, prikaže težave in radosti iskanja svojega mesta med vrstniki, v družbi in svetu.
Kokon Kokon
scenarij Leonie Krippendorff, fotografija Martin Neumeyer, montaža Emma Graef, zvok Cristoph Walter, glasba Maya Postepski, produkcija Jost Hering, igrajo Lena Urezndowsky, Jella Haase, Lena Klenke, Elina Vildanova
festivali, nagrade Berlinale Generation 14plus
IMDbAktualno
Histerični Hysteria
Mehmet Akif Büyükatalay
četrtek, 02. 07. 2026 / 21:30 / Kinodvorišče
Nemški režiser turških korenin je ustvaril napet in nepričakovanih zasukov poln triler za naše histerične čase.
Tafiti Tafiti – Across the Desert
Nina Wels
petek, 03. 07. 2026 / 10:00 / Dvorana
Topla in srčna pustolovščina v veličastni afriški savani.
Orli republike Eagles of the Republic
Tarik Saleh
petek, 03. 07. 2026 / 18:15 / Dvorana
Politični triler švedskega režiserja egiptovskih korenin je ljubezensko pismo egiptovski kinematografiji, hkrati pa pronicljiva kritika avtokratskega režima.