zgodba
Riley, ki smo jo spoznali v animiranem filmu Vrvež v moji glavi, zdaj ni več mala punčka, ampak dekle na prehodu iz otroštva v najstništvo. Srečamo jo v trenutku, ko se začenja prenova njenega možganskega nadzornega centra, kar ustvarja nov prostor za nekaj povsem nepričakovanega – nova čustva! Sreča, Cmera, Jeza, Reva in Gravža, ki že dolgo uspešno vodijo njene čustvene operacije, niso prepričane, kako se počutijo, ko se med njimi pojavi Tesnoba, za katero pa se zdi, da ni prišla povsem sama. S seboj je namreč pripeljala še druga, čisto nova čustva; to so Sramotko, Puščoba in Zavist. Vsi skupaj bodo močno razburkali Rileyjin možganski nadzorni center.
Vrvež v moji glavi 2 Inside Out 2
režija Kelsey Mann, scenarij Dave Holstein, Meg LeFauve, fotografija Adam Habib, Jonathan Pytko, glasba Andrea Datzman, montaža Maurissa Horwitz, producent Mark Nielsen, distribucija Blitz Film & Video Distribution
IMDbAktualno
Kontinental '25 Kontinental '25
Radu Jude
sreda, 12. 11. 2025 / 16:00 / Dvorana
Zgodba sodne izvršiteljice, ki se čuti odgovorna za smrt brezdomca, odpira moralno dilemo in duhovito obravnava aktualne romunske teme, kot so postsocialistično gospodarstvo, stanovanjska kriza in nacionalizem.
Novi sošolci Novi sošolci
Toni Cahunek
sreda, 12. 11. 2025 / 17:30 / Mala dvorana
Slovensko gospodarstvo se zanaša na delavce iz Kosova, toda kako družba sprejema njihove otroke? Dokumentarec spremlja štiri albansko govoreče učence iz Kosova, ki se spopadajo s slovenskim šolskim sistemom.
Mlade matere Jeunes mères
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
sreda, 12. 11. 2025 / 18:20 / Dvorana
Brata Dardenne se vračata s še enim pristnim vpogledom v življenje nižjih družbenih slojev. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.