Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:40 (odprto še 07:31, tel: 01 239 22 17).

Tokijska nora olimpijada Tokyo Onlypic 2008

Riichiro Mashima / Japonska / 2008 / 117 min / japonščina

Nadvse zabavna, virtuozna animirana satira o norih olimpijskih igrah kot medijskem spektaklu.

režija Riichiro Mashima, scenarij Mashima Riichiro, fotografija Mashima Riichiro, igrajo Yûki Himura, Junichi Mogi, Shôko Nakagawa, Osamu Shitara

festivali, nagrade Fantasia – Montreal, Rotterdam 2009

IMDb Uradna stran

Domiselna parodija medijske norosti, ki spremlja olimpijske igre. Projekt zaobjema razne variacije in tehnike umetnosti risanega filma. Struktura filma je enaka televizijskim poročilom, za katera so prispevke ustvarili različni svetovni animatorji: Takanobu Mizuno, Bill Plympton, Keiko Sootome, Toru Hosokava, Takaši Taniguči, Richard Fenwick, Tecuro Kodama, AC-bu, Ignacio Ferreras, Jutaro Savada in Hirojuki Nakao. Ustvarjalci se niso omejevali na resnične športe ali bitja – včasih je videti, kakor da prihajajo z drugega planeta.

»Poklicali so me nepričakovano. Edine smernice, ki sem jih prejel, so bile, da morajo biti med občinstvom Japonci in da se mora logotip OnlyPic pojaviti v filmu /…/ Tekma za ljubezen je bila moja zamisel, menil sem, da je ljubezen bolj tekmovalna od športa.«
(Bill Plympton)

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Oče mati sestra brat Father Mother Sister Brother

Jim Jarmusch

sobota, 28. 02. 2026 / 13:40 / Dvorana

Tri zgodbe, včasih smešne, drugič žalostne, o odnosu med starši in njihovimi odraslimi otroki. »Antiakcijski film« Jima Jarmuscha je prejel zlatega leva v Benetkah.

Kinobalon / Premiera

Lučka Lampje – de film

Margien Rogaar

sobota, 28. 02. 2026 / 16:00 / Dvorana

Enajstletna Lučka živi ob svetilniku z očetom. Nekega dne jo za kazen pošljejo delat v Črno hišo, kjer spozna Edvarda, fanta z ribjim repom. Lučka se mora odločiti, ali bo rešila novega prijatelja ali se vrnila k očetu. Fantastična pripoved po knjižni uspešnici.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

sobota, 28. 02. 2026 / 17:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.