Kino je zaradi prenove do vključno 2. avgusta zaprt.
V programu Prvič v kino 28. decembra, 4. in 11. januarja 2025

Slastne medvedje zgodbe: Pot na severni tečaj Mlsné medvědí příběhy: Vzhůru na pól!

Kateřina Karhánková, Alexandra Májová / Češka, Irska, Slovaška, Poljska / 2023 / 25 min / sinhronizirano / 3+

Dogodivščin polno potovanje na severni tečaj, kjer poteka sejem ledenih lučk.

Fotografije

zgodba
Medo in Miša dobita povabilo na sladki mednarodni sejem ledenih lučk na severnem tečaju. 
Ampak kaj je tako posebnega na tem severnem tečaju? Saj sploh ne vesta, v katero smer naj se napotita. Čeprav se jima uspe prebiti do tečaja, ugotovita, da ni pravi. K sreči sta po svoji stari navadi na poti pomagala prijateljem in v zameno dobila njihovo pomoč. Hura za ledene lučke!

torek, 26. 11. 2024

Praznični Kinobalon 2024

Decembrski družinski dogodki v Kinodvoru. Vstopnice že v prodaji.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Resnična bolečina A Real Pain

Jesse Eisenberg

torek, 15. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Film, ki z lahkotnostjo in humorjem raziskuje različne odtenke bolečine – tako osebne kot kolektivne –, je Jesseju Eisenbergu prinesel več nagrad za scenarij, Kieran Culkin pa je poleg kritiške hvale prejel oskarja za najboljšo stransko vlogo.

Film pod zvezdami / Predpremiera

Modrost sreče Wisdom of Happiness

Barbara Miller, Philip Delaquis

sreda, 16. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Dalajlama, tibetanski duhovni vodja in dobitnik Nobelove nagrade za mir, ob svoji devetdesetletnici z nami deli brezčasne modrosti o doseganju notranjega miru in sreče ter nam ponuja praktične nasvete za spopadanje z izzivi 21. stoletja. V času, ko okoli nas divjajo vojne in se podnebna kriza poglablja, nam sporoča, da je mogoče zgraditi mirnejši, pravičnejši in srečnejši svet – ključ do njega pa je v naših rokah. Film je produciral Richard Gere.

Kaj ti je deklica Kaj ti je deklica

Urška Djukić

četrtek, 17. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Celovečerni prvenec režiserke Urške Djukić (Babičino seksualno življenje) skozi oči sramežljive in občutljive 16-letne Lucije raziskuje moč dekliških glasov, ki skušajo  preglasiti tradicionalne ideje in patriarhalne vzorce. Otvoritveni film tekmovalnega programa Perspektive in dobitnik nagrade FIPRESCI za najboljši prvenec na letošnjem Berlinalu.