Danes je blagajna odprta od 10:00 do 19:50 (za danes zaprto).

Sinoči v Sohu Last Night in Soho

Edgar Wright / Velika Britanija / 2021 / 116 min / angleščina

Študentka modnega oblikovanja Eloise lahko skrivnostno vstopa v šestdeseta leta, kjer spozna ambiciozno pevko Sandie. Toda swinging London ni tisto, kar se zdi na prvi pogled, in sanje o preteklosti se sprevržejo v nekaj veliko bolj mračnega ... Psihološko grozljivko je posnel Edgar Wright, režiser Voznika (Baby Driver).

igrajo Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith, Terence Stamp, distribucija Karantanija cinemas

IMDb

Fotografije

iz prve roke
»Sinoči v Sohu je svarilna zgodba za sanjače, kakršen sem sam, ki si želijo čas zavrteti nazaj in se vrniti v obdobje, v katerem – paradoksalno – niso nikoli živeli. Vprašanje bi se pravzaprav moralo glasiti: če bi se lahko vrnili v preteklost, ali bi bilo to res tako pametno storiti?«
– Edgar Wright

kritike
»Ellie je Schlesingerjeva Darling, ki se ji najprej zgodi Carrollova Alica v čudežni deželi in potem še Bergmanova Persona. Film Sinoči v Sohu, karizmatični remiks fantazije, mjuzikla in slasherja, se sicer nostalgično ozre nazaj, a ne skriva, da je v nostalgiji nekaj mučnega, travmatičnega, perverznega – swinging London, ta ‘magična’ epoha, objekt nostalgije, je bil za ženske tako stresen ognjemet seksizma, nadlegovanja in podganje posesivnosti, da jih je mentalno dezintegriral in jim življenja spremenil v grozljivko. /…/ Kičasta sladkoba tedanjega popa, s katero nas zaliva soundtrack /…/, zveni kot transfiguracija /…/ brutalne mreže seksističnega objektiviranja, spolne neenakosti in posilstva – mreže, ki potrjuje, da kot posilstvo lahko delujeta že kar kulturna politika neke dobe in kapitalizem, stvarnik shizofrenije.. Sinoči v Sohu je film o tem, kako so spolno nasilje prevedli v melodični, adiktivni pop, v nekaj sladkega in omamnega, vrednega nostalgije, s čimer so samo travmo normalizirali. ZELO ZA«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina

»Film Sinoči v Sohu ima energijo, ki spominja na muzikale Jacquesa Demyja – s kopico uspešnic in glasbenih sekvenc, vključno z dih jemajočo a cappella izvedbo pesmi Downtown in vznemirljivim plesnim prizorom /…/. V film so pomešane reference na Georgea Romera ter filma Michaela Powella Smrt v očeh (Peeping Tom, 1960) in Morilec z Rillingtonskega trga (10 Rillington Place, 1971). Wright je ustvaril osupljivo mešanico različnih žanrov, svetlih in temnih, pop in globokih. Film je razburljiv kot divja vožnja v starem lunaparku, kjer ves čas grozi, da se bo razmajano vozilo razletelo na koščke. Toda Wright in soscenaristka Krysty Wilson-Cairns stvari nekako uspeta obdržati skupaj, tudi ko se začnejo vrteti hitreje in hitreje.«
– John Bleasdale, Sight & Sound

»Film, ki po formi evocira Fellinija, je udejanjenje Deleuzovega koncepta zavihka v podobi-času v dobi, ko razpadi videzov pomnožujejo realnost videzov v nelogičnih verigah z, med drugim, mistifikacijami duha šestdesetih let 20. stoletja na podlagi popevkarske lirike ljubezni kot notranje subverzije shizofrenije.«
– Darko Štrajn, Najboljši filmi v 2021, Ekran

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Bojevita kraljica noči Bojevita kraljica noči

Matej Vranič

ponedeljek, 28. 10. 2024 / 10:00 / Dvorana

Dinamična naravoslovno-raziskovalna zgodba o skrivnostnem življenju ene največjih evropskih sov – sove kozače.

Kinodvor 100!

Paradžanov 100! Paradžanov 100!

Sergej Paradžanov

ponedeljek, 28. 10. 2024 / 17:00 / Dvorana

Kratki filmi Sergeja Paradžanova: Kijevske freske, Hakob Hovnatanjan, Arabeske na Pirosmanijevo temo.

Kinodvor 100!

Legenda o Suramski trdnjavi Ambavi Suramis tsikhitsa

Sergej Paradžanov, Dodo Abašidze

ponedeljek, 28. 10. 2024 / 18:30 / Dvorana

Paradžanov je svoj predzadnji film, v katerem razmišlja o pokrajini, njenih prebivalcih in njihovem odnosu do oblasti, posnel v Gruziji po petnajstletni prepovedi snemanja filmov in dolgih obdobjih, ki jih je preživel v zaporu in gulagu.