Danes je blagajna odprta od 14:00 do 20:30 (odpre se čez 03:21).

Sin Sin

Ines Tanović / Bosna in Hercegovina, Slovenija, Črna gora, Romunija, Hrvaška / 2019 / 106 min / bosanščina

Globoko osebni film Ines Tanović je zgodba o generaciji, ujeti med pričakovanja staršev in pasti odraščanja v tranzicijskem Sarajevu.

režija Ines Tanović, scenarij Ines Tanović, fotografija Mitja Ličen, montaža Redžinald Šimek, glasba Basheskia & Edward EQ, produkcija Alem Babić, koprodukcija Zdenka Gold, Irina Malcea, Rok Sečen, Sonja Prosenc, Veliša Popović, igrajo Dino Bajrović, Snežana Bogdanović, Uliks Fehmiu, Emir Hadžihafizbegović, Jasna Ornela Bery, Hamza Ajdinović, Lidija Kordić, Jernej Kogovšek, distribucija Monoo

festivali, nagrade Sarajevo (otvoritveni film, svetovna premiera); FSF Portorož; Cottbus; Busan; Göteborg; FEST Beograd; Pulj; bosanski kandidat za oskarja

IMDb Baza slovenskih filmov

Fotografije

zgodba
Osemnajstletni Arman se nikoli ni mogel sprijazniti z dejstvom, da je posvojen. Nemiren in poln eksplozivne energije starša nenehno spravlja v obup. Jeza in bolečina se tesno prepleteta z drugimi močnimi čustvi odraščanja, mladostniško ljubeznijo, iskanjem smisla, izzivanjem avtoritet, iskanjem in prestavljanjem meja. Medtem ko se spopada z demoni svoje preteklosti, pa skuša mlajšega brata Dada zaščititi pred izzivi življenja v sodobnem Sarajevu …

iz prve roke
»Ko sem dokončala Sina, sem se zavedela, da so moji zadnji trije igrani filmi pripovedovali o isti družini. V omnibusu Neke druge zgodbe (Neke druge priče) sem se ukvarjala z mladim moškim takoj po vojni, ki ga dekle, tujka, zapusti skupaj z njegovim nerojenim otrokom. To je bila zgodba o odnosu mednarodne skupnosti do Bosne in Hercegovine v času vojne in po njej. V svojem prvem dolgometražcu Naš vsakdan (Naša svakodnevna priča) sem govorila o štiridesetletniku, ki se po odhodu žene vrne k staršem zaradi eksistencialnih razlogov – povojna družba mu ne omogoča, da bi se zaposlil in si zagotovil boljšo prihodnost. /…/ V Sinu spremljamo istega človeka, ki pa se je medtem spet poročil in postal oče. S tem filmom zaključujem krog o generaciji, ki je odraščala med vojno. To je moja generacija. Zdaj sem tudi sama mati in skušam v tej državi vzgajati otroke.«
– Ines Tanović

kritike
»V solidnem drugem celovečercu Ines Tanović se v krizi ene družine zrcalijo nacionalne in generacijske napetosti. /…/ Ta odlično odigrani, neposredni otvoritveni film Sarajevskega filmskega festivala /…/ premišljeno obravnava generacijske razlike in obremenjujoča povojna pričakovanja. Režiserka spretno pokaže, kako četrt stoletja po grozljivem obleganju prestolnice generacija ‘Z’ doživlja mesto precej drugače od svojih utrujenih, travmatiziranih staršev: kar slednji občutijo kot osvoboditev, je za tiste, ki so se rodili med ruševinami, večni status quo
– Guy Lodge, Variety

»Film Ines Tanović raziskuje pričakovanja, ki jih razočarana generacija nalaga svojim otrokom, ter pokaže skušnjave in motnje, s katerimi se mladina sooča v tranzicijski družbi. /…/ Film evokativno uporabi lokacije, ki jih ponuja to nadvse fotogenično mesto, ter zleze pod kožo generacije, ki obleganje prepozna v škodi, vtisnjeni v dušo mesta in ljudi, čeprav ga sama ni nikoli izkusila.«
– Wendy Ide, Screen Daily

»Naturalistični portret adolescentov, ujetih med posttravmatsko izkušnjo vse družbe, moško hrepenenje po pustolovščinah in nemoč svojih staršev. Film združi precizno, dokumentaristično psihološko opazovanje z učinkovito uporabo fikcijskih preobratov.«
– Bernd Buder, katalog filmskega festivala v Cottbusu

»Drugi celovečerec bosanske režiserke /…/ je pravi sarajevski generacijski film.«
– Vladan Petković, Cineuropa

Filmski paket Sinovi

Vabljeni k ogledu paketa Sinovi s filmi Zbogom, sin moj, Lara in Naš vsakdan. Filmski paket smo pripravili ob priložnosti predvajanja novega filma bosanske režiserke Ines Tanović na spletnem Kinodvoru in bo na voljo do 12. maja.

Pogovor z režiserko po filmu Sin

Po premiernem predvajanju filma na spletnem Kinodvoru 15. aprila se je z režiserko Ines Tanović pogovarjal Goran Vojnović. Vabljeni k poslušanju!

Sin

Globoko osebni film Ines Tanović je zgodba o generaciji, ujeti med pričakovanja staršev in pasti odraščanja v tranzicijskem Sarajevu. Do 12. maja na spletnem Kinodvoru.

sreda, 28. 09. 2016

Filmska srečanja ob kavi: pogovor po projekciji filma Naš vsakdan

Po projekciji smo se pogovarjali z režiserko filma Ines Tanović.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Zadnjič

Zbudi me Zbudi me

Marko Šantić

četrtek, 25. 04. 2024 / 15:00 / Dvorana

Nadvse aktualna zgodba o ksenofobiji, kolektivni izgubi spomina in iskanju novih začetkov. Dobitnik petih vesen na zadnjem Festivalu slovenskega filma, tudi za najboljši celovečerec.

Radikal Radical

Christopher Zalla

četrtek, 25. 04. 2024 / 17:00 / Dvorana

»Na svetu je toliko ljudi, ki nikoli ne dobijo priložnosti. To je zgodba o tem, kaj se zgodi, ko jo dobijo.« Film, posnet po resnični zgodbi o nekonvencionalnem mehiškem učitelju, je prejel nagrado občinstva na festivalu Sundance.

Duhovnica Duhovnica

Maja Prettner

četrtek, 25. 04. 2024 / 18:30 / Mala dvorana

Film spremlja svobodomiselno evangeličansko duhovnico Jano, ki se sooča z življenjsko dilemo, ali naj zapusti duhovniški poklic.