Unni je vodja fevdalne družine Nair, ki se ne more sprijazniti s spreminjajočimi se družbenimi razmerami. Te vodijo k propadu fevdalnega sistema. Medtem ko se njegova starejša sestra Janamma bori za svoj družinski delež bogastva, mu njegova mlajša sestra Rajamma vdano služi, kot bi bila njegova sužnja. Pod bremenom se zruši. Sridevi, najmlajša, uporniška sestra, zapusti družino in se tako zoperstavi konservativnemu sistemu. Ko uvidi neugodne razmere, se Unni umakne in zapre v hišo.
Past za podgane Elippathayam
Aktualno
Glas Hind Radžab Sawt Hind Rajab
Kaouther Ben Hania
četrtek, 29. 01. 2026 / 18:30 / Dvorana
Pretresljiva rekonstrukcija poskusov rešitve palestinske deklice preplete resnični posnetek klica v sili z dramatiziranimi prizori v klicnem centru. Velika nagrada žirije v Benetkah in nominacija za zlati globus za najboljši film v neangleškem jeziku.
Fiume o morte! Fiume o morte!
Igor Bezinović
četrtek, 29. 01. 2026 / 19:30 / Mala dvorana
Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.
Sentimentalna vrednost Affeksjonsverdi
Joachim Trier
četrtek, 29. 01. 2026 / 20:30 / Dvorana
Joachim Trier se po uspehu Najbolj groznega človeka na svetu vrača z intimno, ganljivo zgodbo o družini, spominih in povezovalni moči umetnosti. Velika nagrada žirije v Cannesu in osem nominacij za zlati globus.