Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:20 (za danes zaprto).
v Kinobalonu od 15. februarja 2025

Pasji mož Dog Man

Peter Hastings / ZDA / 2025 / 89 min / sinhronizirano / 6+

Na pol pes, na pol mož, v celoti junak. Filmska adaptacija knjižne uspešnice Pasji mož. 

režija Peter Hastings, scenarij Dav Pilkey, knjižna predloga Dav Pilkey, animacija Aziz Kocanaogullari, glasba Tom Howe, producentka Karen Foster, distribucija Karantanija cinemas

IMDb

Fotografije

zgodba
Ko se zvesti policijski pes in njegov lastnik policist med delovnim časom poškodujeta, ju rešijo s hitro, a precej nespametno operacijo: združijo policistovo telo in pasjo glavo in rodi se Pasji mož. Pasji mož je zaprisegel, da bo varoval in služil – ter prinašal, sedel in se prevračal. Ko sprejme svojo novo identiteto in si prizadeva narediti vtis na Komandirja, mora zaustaviti zlobne spletke mačjega superzlobneža Petrčka. Petrčkov najnovejši načrt je, da se klonira in ustvari mucka Malega Petrčka. S tem naj bi podvojil možnost za nečedne posle, stvari pa se zapletejo, ko se Mali Petrček nepričakovano spoprijatelji s Pasjim možem. Ko Mali Petrček pade v kremplje skupnega sovražnika, Pasji mož in Petrček združita moči v tekmi s časom, da bi rešila mladega mucka – medtem pa odkrijejo moč družine in muckov!

Dodatna gradiva

Kravžljanje besed s Pasjim možem

Kdo je Pasji mož? Spoznajmo ga skupaj z njegovim prevajalcem Boštjanom Gorencem – Pižamo na delavnici za šole.

ponedeljek, 23. 06. 2025

Kinobalonov poletni počitniški program 2025

Filmi aktualne sezone še zadnjič na sporedu v mesecu avgustu. Med tednom dopoldan ter ob sobotah in nedeljah. Za počitniške skupine in za izven.

nedelja, 16. 02. 2025

Premiera filma Pasji mož

Vabljeni k ogledu fotografij s premiere, ki je potekala 8. februarja 2025 v Kinodvoru.

četrtek, 16. 01. 2025

Premiera filma Pasji mož

8. februarja ob 16:45, z nastopom Boštjana Gorenca – Pižame. Vstopnice v prodaji od 27. januarja.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Bog ne bo pomagal Bog neće pomoći

Hana Jušić

ponedeljek, 29. 06. 2026 / 18:10 / Dvorana

Drugi celovečerec Hane Jušić (Ne glej mi v krožnik) je mračno poetičen neovestern o skrivnostni Čilenki, ki na začetku 20. stoletja vnese nemir v tradicionalno hrvaško pastirsko skupnost. Film, v katerem se mešajo Viharni vrh, hrvaška folklora in Klavir Jane Campion, je glavnima igralkama prinesel nagrado v Locarnu.

Kinodvorišče / Novo na sporedu

Ljubezen, ki ostaja Ástin sem eftir er

Hlynur Pálmason

ponedeljek, 29. 06. 2026 / 21:30 / Kinodvorišče

Islandski režiser Hlynur Pálmason (Božja dežela) pred veličastnim ozadjem minevajočih letnih časov naslika igriv, grenko-sladek portret družinskega življenja v vsej njegovi lepoti, humorju in nepopolnosti.

Novi val Nouvelle Vague

Richard Linklater

torek, 30. 06. 2026 / 18:45 / Dvorana

Zgodba o tem, kako je Jean-Luc Godard posnel Do zadnjega diha, pripovedovana v slogu in duhu, v katerem je tedanji filmski kritik ustvaril svoj kultni prvenec. Filmu Richarda Linklaterja (Fantovska leta, Pred polnočjo) je francoska Akademija podelila štiri nagrade cezar, tudi za najboljšega režiserja.