Danes je blagajna odprta od 09:00 do 21:30 (odpre se čez 01:32).
V Kinobalonu od 25. februarja do 12. marca 2023

Moja poredna vila My Fairy Troublemaker

Caroline Origer / Luksemburg, Nemčija / 2022 / 79 min / sinhronizirano / 6+

Kako rešiti zeleno oazo sredi mesta - ruševine stare tovarne, poraščene s čudovitimi rastlinami in rožami? Pustolovščina deklice Maje in njene nove prijateljice vile Violete.

režija Caroline Origer, scenarij Silja Clemens, glasovi Tjaša Steklasa Horvat, Tadeja Vaupotič, Nejc Heine, Uroš Steklasa, Tai Fejzić, Ana Mandić Kalan, Ernest Fejzić, Goran Mikić in Špela Kravogel, distribucija Karantanija cinemas

IMDb

zgodba
Vila Violeta v posebni šoli trenira, da bi postala zobna vila. Vendar pri učenju ni prav nič spretna in namesto zabavne igrače, ki bi jo pričarala kot darilo otroku, ji uspe pričarati le vijolice. Na šoli za zobne vile se bliža izpit, ki vilam, če ga opravijo, prinese dragulj. Slednji jih pripelje v svet ljudi, da bi pobrale mlečni zob, otroku pričarale igračo in se vrnile nazaj. Seveda Violeta na tem izpitu gladko pade, kar pa je ne ustavi. Drugi vili ukrade dragulj in se pretihotapi v svet ljudi, kjer se znajde v sobi dvanajstletne Maje.
 
Maja se je s svojo mamo pred kratkim preselila s podeželja v mesto, kjer pa se ne počuti doma. Rada ima naravo in pogreša svoj vrt, svoje nove družine – očima Amirja in njegova sinova Samija in Tareka, ne prenese. Nekega dne spozna vilo Violeto, ki je prišla po Samijev mlečni zob. Ker pa je Violeta med grobim pristankom uničila svoj dragulj, je zdaj ujeta v svetu ljudi. Z Majo tako sklene dogovor – dekle ji bo pomagalo nazaj v vilinski svet, v zameno pa bo vila Majo s čarovnijo vrnila nazaj v podeželsko hišo. Njuna skupna pustolovščina se tako prične! Obenem pa morata rešiti zeleno oazo sredi mesta – ruševine stare tovarne, poraščene s čudovitimi rastlinami in rožami. In nenadoma se Violetina domnevna šibkost, da pričara rože, izkaže za prav posebno sposobnost.

torek, 20. 06. 2023

Počitnice s Kinobalonom

Izbor 15 filmov za Kinobalonov 15. rojstni dan in dopoldanski počitniški program aktualnih filmov. Tudi za počitniške skupine.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Prvič v kino / Zadnjič

Cmokci The Very Small Creatures

Lucy Izzard

sobota, 30. 09. 2023 / 10:00 / Dvorana

Nove epizode priljubljene animirane serije studia Aardman (ustvarjalca serije Bacek Jon) premierno v kinu. Spremljamo dogodivščine petih radovednih drobcenih prijateljev, zelo majcenih cmokcev, ki se zabavajo z raziskovanjem otroške sobe, kadar ni nikogar v bližini. Rožnati, Zeleni, Rumeni, Modri in Oranžni cmokec ob igri spoznavajo sebe, drug drugega in svet, ki jih obkroža.

Preprosto super Helt super

Rasmus A. Sivertsen

sobota, 30. 09. 2023 / 11:30 / Dvorana

»Verjetno se nisem rodila kot popolna superjunakinja. Toda mama mi je vedno govorila, naj ne skrbim. Pripravljena bom, ko bo pravi čas za to.« Moramo res biti vsi super – ali pa je dovolj, da smo preprosto to, kar smo? 

Oppenheimer Oppenheimer

Christopher Nolan

sobota, 30. 09. 2023 / 13:20 / Dvorana

»Bogovi so kaznovali Prometeja, ker je ljudem prinesel ogenj.« Christopher Nolan (Tenet, Dunkirk, Izvor) prinaša epsko zgodbo o J. Robertu Oppenheimerju, ki ga pogosto označujejo za očeta atomske bombe. Nolanov scenarij je nastal po knjigi American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, za katero sta Kai Bird in Martin J. Sherwin prejela Pulitzerjevo nagrado. Eden najtežje pričakovanih filmov tega poletja!