Danes je blagajna odprta od 10:00 do 20:00 (odprto še 01:28, tel: 01 239 22 17).
V Kinobalonu od 25. februarja do 12. marca 2023

Moja poredna vila My Fairy Troublemaker

Caroline Origer / Luksemburg, Nemčija / 2022 / 79 min / sinhronizirano / 6+

Kako rešiti zeleno oazo sredi mesta - ruševine stare tovarne, poraščene s čudovitimi rastlinami in rožami? Pustolovščina deklice Maje in njene nove prijateljice vile Violete.

režija Caroline Origer, scenarij Silja Clemens, glasovi Tjaša Steklasa Horvat, Tadeja Vaupotič, Nejc Heine, Uroš Steklasa, Tai Fejzić, Ana Mandić Kalan, Ernest Fejzić, Goran Mikić in Špela Kravogel, distribucija Karantanija cinemas

IMDb

zgodba
Vila Violeta v posebni šoli trenira, da bi postala zobna vila. Vendar pri učenju ni prav nič spretna in namesto zabavne igrače, ki bi jo pričarala kot darilo otroku, ji uspe pričarati le vijolice. Na šoli za zobne vile se bliža izpit, ki vilam, če ga opravijo, prinese dragulj. Slednji jih pripelje v svet ljudi, da bi pobrale mlečni zob, otroku pričarale igračo in se vrnile nazaj. Seveda Violeta na tem izpitu gladko pade, kar pa je ne ustavi. Drugi vili ukrade dragulj in se pretihotapi v svet ljudi, kjer se znajde v sobi dvanajstletne Maje.
 
Maja se je s svojo mamo pred kratkim preselila s podeželja v mesto, kjer pa se ne počuti doma. Rada ima naravo in pogreša svoj vrt, svoje nove družine – očima Amirja in njegova sinova Samija in Tareka, ne prenese. Nekega dne spozna vilo Violeto, ki je prišla po Samijev mlečni zob. Ker pa je Violeta med grobim pristankom uničila svoj dragulj, je zdaj ujeta v svetu ljudi. Z Majo tako sklene dogovor – dekle ji bo pomagalo nazaj v vilinski svet, v zameno pa bo vila Majo s čarovnijo vrnila nazaj v podeželsko hišo. Njuna skupna pustolovščina se tako prične! Obenem pa morata rešiti zeleno oazo sredi mesta – ruševine stare tovarne, poraščene s čudovitimi rastlinami in rožami. In nenadoma se Violetina domnevna šibkost, da pričara rože, izkaže za prav posebno sposobnost.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Substanca The Substance

Coralie Fargeat

nedelja, 23. 03. 2025 / 19:00 / Dvorana

Ekstravagantna in spektakularno krvava telesna grozljivka z neustrašno Demi Moore v vlogi odcvetele hollywoodske zvezde. Francoska režiserka Carolie Fargeat vrača udarec družbi, obsedeni z lepoto, mladostjo in slavo. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.

Dahomej Dahomey

Mati Diop

nedelja, 23. 03. 2025 / 20:00 / Mala dvorana

Poetični dokumentarec francosko-senegalske režiserke Mati Diop (Atlantique) daje glas artefaktom, ki se iz izgnanstva v Franciji vračajo v svojo domovino, Benin, ter prisluhne mladim, medtem ko razpravljajo o pomenu tega zgodovinskega dogodka.

Zadnjič

Nekoč v Posočju Nekoč v Posočju

Ema Kugler

ponedeljek, 24. 03. 2025 / 16:00 / Dvorana

Poetičen dokumentarec o staroverstvu v Posočju, ki se je iz roda v rod prenašalo samo z ustnim izročilom. Film Eme Kugler temelji na knjigi Pavla Medveščka Iz nevidne strani neba.