Danes je blagajna odprta od 13:30 do 20:30 (odprto še 04:58, tel: 01 239 22 17).
7. festival Kinotrip 2022

Kinotripčič – program kratkih filmov (2022) Kinotripčič - program kratkih filmov (2022)

razno / 2022 / podnapisi, angleški podnapisi

Letošnji Kinotripčič prinaša nabor kratkičev, ki vas ne bodo pustili hladnega srca: z razgretimi in barvitimi zgodbami bomo potovali po igranih in animiranih svetovih.

Fotografije

Letošnji Kinotripčič prinaša nabor kratkičev, ki vas ne bodo pustili hladnega srca: z razgretimi in barvitimi zgodbami bomo potovali po igranih in animiranih svetovih. Odkrivali bomo uporniške zgodbe mladih žensk, se predali zamišljenemu krogotoku najrazličnejših odnosov in se skozi intimne zgodbe zazibali v hipnotično rdečino večera. V iskanju, raziskovanju in potrjevanju se bomo predali utripajočemu hrepenenju po umetnosti in svobodi. Si upaš z nami zaplesati visoko nad horizontom neba?

Program:

Na trdnih tleh Über Wasser
Jela Hasler, Švica, 2021, 12’

Warsha Warsha
Dania Bdeir, Libanon, 2022, 15’

Spomin na viharni dan Memoir of a Veering Storm
Sofia Georgovassili, Grčija, 2022, 14’

Fardosa Fardosa
Rukia Mahamed, Iqlaas Osman, Anton Tammi, Finska, 2021, 11’

Sierra Sierra
Sander Joon, Estonija, 2022, 15’

Naj te film odpelje po mavrici kratkih do neba!

V sodelovanju s FeKK – Mednarodnim festivalom kratkega filma v Ljubljani.

ponedeljek, 19. 09. 2022

7. mednarodni filmski festival Kinotrip

Med 20. in 22. oktobrom: trije dnevi, šest celovečernih filmov s filmsko klasiko in program kratkih – vse po izboru mlade programske ekipe. Prodaja festivalskih vstopnic od ponedeljka, 3. oktobra!

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Povest o Siljanu Prikaznata za Siljan

Tamara Kotevska

torek, 31. 03. 2026 / 16:30 / Mala dvorana

Film Tamare Kotevske (Medena dežela), navdihnjen s starodavnimi miti in ljudskimi pripovedkami, je ganljiva dokumentarna pravljica o kmetu in njegovi edinstveni vezi z belo štorkljo.

Večna žeja Pyaasa

Guru Dutt

torek, 31. 03. 2026 / 17:30 / Dvorana

Velika klasika iz zlate dobe indijskega filma, melodrama o umetniku, ki ne najde svojega mesta v brezčutnem, materialističnem svetu.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

torek, 31. 03. 2026 / 19:30 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.