Danes je blagajna odprta od 10:00 do 21:20 (odprto še 07:21, tel: 01 239 22 17).
Animateka 2012

Crulic – Potovanje na drugi svet Crulic - Drumul spre dincolo

Anca Damian / Romunija, Poljska / 2011 / 73 min / poljščina, romunščina

Animirani celovečerni dokumentarec pripoveduje življenjsko zgodbo o Crulicu, ki je umrl v poljskem zaporu. Crulicov ironični glas iz groba pripada priznanemu romunskemu igralcu Vladu Ivanovu.

Animirani celovečerni dokumentarec pripoveduje življenjsko zgodbo o Crulicu, ki je umrl v poljskem zaporu. Crulicov ironični glas iz groba pripada priznanemu romunskemu igralcu Vladu Ivanovu.

11. julija 2007 pomembnemu poljskemu sodniku ukradejo denarnico, v kateri so kreditne kartice. 10. septembra za kaznivo dejanje po nedolžnem obtožijo 33-letnega romunskega državljana Crulica. Ta ob aretaciji začne gladovno stavkati ter obenem zahteva srečanje s predstavnikom romunskega konzulata in drugega odvetnika. Konzul Crulicu pošlje odgovor, v katerem mu svetuje, naj zaupa poljskemu sodstvu.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Mary Anning, raziskovalka fosilov Mary Anning, chasseuse de fossils

Marcel Barelli

nedelja, 05. 04. 2026 / 14:30 / Dvorana

Animirani film prikazuje paleontologinjo Mary Anning pri dvanajstih letih. Vedoželjna, pogumna in neugnana deklica krši pravila in norme svojega časa že v mladosti, pozneje pa postane ena prvih znanstvenic. Njena zgodba nas opogumlja, da sledimo sebi in svojim zanimanjem.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

nedelja, 05. 04. 2026 / 15:15 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Zadnjič

Hamnet Hamnet

Chloé Zhao

nedelja, 05. 04. 2026 / 16:20 / Dvorana

Chloé Zhao (Dežela nomadov) si zamišlja, kako bi lahko tragedija iz Shakespearovega resničnega življenja navdihnila nastanek njegove brezčasne mojstrovine Hamlet. Film z izjemnima Jessie Buckley in Paulom Mescalom v glavnih vlogah je ganljiva zgodbo o ljubezni, izgubi in zdravilni moči umetnosti.