Danes je blagajna odprta od 10:00 do 19:30 (odprto še 02:18, tel: 01 239 22 17).
VR izkušnja ob filmu Človek delfin

VR izkušnja ob filmu Človek delfin

Z vstopnico za film Človek delfin se lahko v Mali dvorani 20. 11. (od 18:00 do 18:55), 23. 11. (od 20:15 do 21:15) in 24.11. (od 18:15 do 19:15) preko VR izkušnje (z uporabo očal za navidezno resničnost) tudi sami potopite v veliko modrino podvodnega sveta. Na ogled bodo trije 360-stopinjski dokumentarni filmi o največjih zvezdnikih potapljanja na dah, ki sledijo stopinjam Jacquesa Mayola (*filmi so v angleškem jeziku). 

Aktualno

Umrao Jaan Umrao Jaan

Muzaffar Ali

nedelja, 31. 05. 2026 / 19:00 / Dvorana

Čarobni vrhunec Bollywooda, nesmrtna zvezdnica Rekha v vlogi slavne kurtizane iz 19. stoletja, ozaljšana z zlatim glasom legendarne, nedavno preminule pevke Ashe Bhosle. Spektakularne pevske in plesne sekvence prikličejo v spomin nekatere izmed najbolj nepozabnih trenutkov v zgodovini indijske kinematografije. Otvoritveni film prve izvedbe festivala Kino Otok leta 2004.

Povest o Siljanu Prikaznata za Siljan

Tamara Kotevska

nedelja, 31. 05. 2026 / 19:30 / Mala dvorana

Film Tamare Kotevske (Medena dežela), navdihnjen s starodavnimi miti in ljudskimi pripovedkami, je ganljiva dokumentarna pravljica o kmetu in njegovi edinstveni vezi z belo štorkljo.

Še eno rundo, pa greva Le città di pianura

Francesco Sossai

ponedeljek, 01. 06. 2026 / 18:50 / Dvorana

Francesco Sossai vdihne novo življenje italijanski komediji z grenko-sladkim filmom ceste, v katerem se z dvema starima prijateljema potikamo po beneški nižini, praznimo kozarčke in se skušamo spomniti, kaj je že tista »zares neverjetna stvar o življenju«, ki jo je odkril Carlobianchi. Veliki zmagovalec prestižnih italijanskih filmskih nagrad David di Donatello.