Danes je blagajna odprta od 15:00 do 19:00 (odprto še 14 minut, tel: 01 239 22 17).
Počitniška delavnica stop motion animacije 8+

Počitniška delavnica stop motion animacije 8+

Kinodvor. Mala dvorana. 19.–23. in 26.–30. avgust, 9:00–13:00

10-dnevna filmska delavnica bo tokrat posvečena stop motion animaciji. Izdelali bomo sceno iz železniških tirov in vlakcev ter na njej animirali lutke in druge predmete. Otroci bodo sodelovali pri vseh fazah nastajanja filma: zgodba, scena, animacija, montaža in zvok.

Mentorji: Špela Čadež, Leon Vidmar. Cena delavnice je 100 evrov. Število mest je omejeno, prijave sprejemamo na kinobalon@kinodvor.org.

Aktualno

Parthenope Parthenope

Paolo Sorrentino

nedelja, 26. 07. 2026 / 19:00 / Dvorana

Parthenope, rojena v petdesetih letih v morju pred domačo vilo, išče srečo v dolgih poletjih svoje mladosti ter se zaljublja v rodni Neapelj in njegove številne slikovite like. Paolo Sorrentino je ustvaril zapeljiv ep o potovanju sodobne herojinje onkraj »velike lepote« in »mladosti«.

Tujec L'étranger

François Ozon

nedelja, 26. 07. 2026 / 21:30 / Ljubljanski grad

Filmska upodobitev slovitega eksistencialističnega romana Alberta Camusa v režiji Françoisa Ozona (Mlada in lepa, Poletje ’85).

Zajčji nasip Zečji nasip

Čejen Černić

ponedeljek, 27. 07. 2026 / 19:00 / Dvorana

Zgodba o prepovedani ljubezni na hrvaškem podeželju. Nagrada Kinotripove mladinske žirije na Liffu in štiri nagrade na festivalu v Pulju.