Danes je blagajna odprta od 14:15 do 21:00 (odpre se čez 09:56).
Naredimo lutkovni film

Naredimo lutkovni film

Na produkcijski delavnici bomo lutkovni film naredili tudi sami otroci. Zamislili si bomo zgodbo in like ter narisali in izdelali prostor in ozadja. Nato bomo animirali like. Prinesete lahko tudi svoje igračke, morda bodo prav one oživele v filmu. Delavnico vodi priznana avtorica animiranih filmov Špela Čadež

Aktualno

Vsi odtenki svetlobe All We Imagine as Light

Payal Kapadia

sreda, 19. 03. 2025 / 15:15 / Dvorana

Igrani prvenec Payal Kapadia, dobitnik velike nagrade žirije v Cannesu, je prvi indijski film v tridesetih letih, ki se je uvrstil v tekmovalni program festivala.

Seme svetega figovca Daneh Anjeer Moghadas

Mohammad Rasoulof

sreda, 19. 03. 2025 / 17:40 / Dvorana

V napetem političnem trilerju, ki so ga morali snemati skrivaj, družina postane mikrokozmos sodobnega Irana. Mohammad Rasoulof (Zlo ne obstaja) je film ustvarjal v času, ko so državo zajeli protesti pod geslom Ženske, življenje, svoboda. Posebna nagrada žirije v Cannesu in nominacija za oskarja za najboljši mednarodni celovečerec.

Dahomej Dahomey

Mati Diop

sreda, 19. 03. 2025 / 18:45 / Mala dvorana

Poetični dokumentarec francosko-senegalske režiserke Mati Diop (Atlantique) daje glas artefaktom, ki se iz izgnanstva v Franciji vračajo v svojo domovino, Benin, ter prisluhne mladim, medtem ko razpravljajo o pomenu tega zgodovinskega dogodka.