Danes je blagajna odprta od 14:00 do 20:50 (odpre se čez 07:58).

2. mednarodna konferenca o filmski vzgoji: Modul 1

Med 11. in 12. aprilom bodo mednarodni in domači strokovnjaki predavali o metodah in učinkih filmske vzgoje pri različnih starostnih skupinah otrok in mladih. Rok za prijavo podaljšan do 6. aprila.

Modul 1, Kinodvor
8:30–9:15 Prihod in prijava udeležencev, prevzem vstopnic za izbrane module (pri blagajni Kinodvora)
9:30 Nina Peče, direktorica Kinodvora, pozdravni nagovor
9:40 Predstavitev organizatorjev in poteka dneva
9:45 Robi Kroflič, Pedagoški pomen magije filma
10:00 Christine Kopf, Učenje poteka v odnosih. MiniFilmclub kot primer ponudbe trajnostne filmske vzgoje
10:45–11:05 Odmor
11:05 Jan-Willem Bult, Otroci v središču – kakovost v otroških filmih

Celoten program konference.

Navodila za prijavo.

Aktualno

Razprodano

Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset

Marko Naberšnik

torek, 09. 12. 2025 / 15:00 / Dvorana

Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.

Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo

Ester Ivakič

torek, 09. 12. 2025 / 18:30 / Dvorana

Zvedava deklica Ida, ki živi v majhni vasici v oddaljenem Prekmurju, postane prepričana, da lahko babičino smrt odžene s petjem.

Razprodano

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

torek, 09. 12. 2025 / 20:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov.