Danes je blagajna odprta od 09:00 do 19:30 (odprto še 03:21, tel: 01 239 22 17).

V Adamovem interesu L'intérêt d'Adam

Laura Wandel / Belgija, Francija / 2025 / 78 min / francoščina

Zdravniški primer postavi na preizkušnjo etični čut izkušenega pediatra in nastavi zrcalo celotni družbi.

režija Laura Wandel, scenarij Laura Wandel, fotografija Frédéric Noirhomme, montaža Nicolas Rumpl, igrajo Léa Drucker (Lucy), Anamaria Vartolomei (Rebecca), Alex Descas (Naïm), Jules Delsart (Adam), Laurent Capelluto (Daniel), Claire Bodson, Sonia Bekam, Max Robin, Adrienne D'Anna, Michèle Moanda Ndetani

festivali, nagrade Cannes 2025 – Teden kritike

IMDb

Pediater Naïm je tik pred tem, da se pri 65 letih upokoji in se umakne z mesta vodje bolnišničnega oddelka. Potem pa je soočen z nujnim primerom štiriletnega Adama, ki ga je njegova mati hranila samo s semeni in sadjem. Naïm je prepričan, da je ločitev od matere v fantkovo dobro, pa čeprav je njegova edina preostala družinska vez oče, ki se izogiba starševskim obveznostim. Pediater se, prežet z dvomom in krivdo, odloči, da bo materi brez posvetovanja s sodnikom dovolil obiskati sina. Ne zaveda pa se, da ima mati svoje načrte…

»Dobro otroka je izhodišče za raziskovanje moralnega in človeškega konflikta pediatra ob soočenju z materjo, ki noče priznati, da bi njena ideološka prepričanja lahko ogrozila življenje lastnega otroka. Z zgodbo želim pripovedovati o posledicah zdravniške odločitve na otrokovo usodo. Življenje pediatra, ki se čuti odgovornega za posledice te odločitve, se bo postavilo na glavo in pod vprašaj. Zgodbo želim umestiti v družbo, ki spodbuja človekovo dobro, in prikazati, kako lahko zdravstveno stanje razkrije neko družbeno problematiko.« (Laura Wandel)

Laura Wandel
Rojena leta 1984 v Bruslju (Belgija). Študirala je na belgijskem inštitutu IAD. Njen študijski film Murs se je uvrstil na številne festivale po svetu. Po prvem kratkem filmu O négatif (2011) je leta 2014 posnela še Les corps étrangers, ki se je uvrstil v tekmovalni program festivala v Cannesu. S celovečernim prvencem Igrišče je osvojila nagrado FIPRESCI v sklopu Posebni pogled v Cannesu.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Upornik brez razloga Rebel Without a Cause

Nicholas Ray

sobota, 18. 10. 2025 / 17:00 / Dvorana

James Dean igra Jima Starka, najstnika iz južne Kalifornije, ki ima težavno razmerje s starši, uteho pa najde pri svojem novem dekletu ter osamljenem, občutljivem vrstniku Platu. »Upornik brez razloga je daleč najboljši hollywoodski film v žanru uporniških najstnikov /…/ in za mnoge ostaja tudi največji ameriški film petdesetih let.« – Geoff Andrew, The Films of Nicholas Ray

Ples lisic La danse des renards

Valéry Carnoy

sobota, 18. 10. 2025 / 19:30 / Dvorana

Camille je mlad in nadarjen boksar, ki živi v internatu za mlade športnike. Je v takem okolju prostor za napake in bolečino?

Zrcala, št. 3 Miroirs No. 3

Christian Petzold

nedelja, 19. 10. 2025 / 11:00 / Dvorana

Christian Petzold (Phoenix, Rdeče nebo) znova raziskuje teme izgube, spomina in identitete, tokrat v skrivnostni družinski psihodrami, sodobni pravljici za odrasle, v kateri skušata dve ženski znova sestaviti drobce svojih razbitih življenj.