Danes je blagajna odprta od 15:00 do 20:30 (za danes zaprto).
5., 12. in 19. marca ob 10:00

Lahko noč, mladički Cubs

kratki animirani filmi / Portugalska, Francija / 2020 / 14 min / brez dialogov / 3+

Nežni večerni utrinki iz življenja živalskih mladičkov skozi program sedmih likovno raznovrstnih kratkih animacij.

v sodelovanju z RTV Slovenija

Dan se preveša v večer, nebo obsije zarja in na njem zasijejo prve zvezde. Čas bo za spanje! Poljska miš se skrije v drevesno deblo, kljunaš se zakoplje v rov, jež se zvije v klobčič, plamenec pa zaspi kar stoje. Kako in kje pa spijo kenguru, japonski makak in kit glavač? Odkrijmo pisani živalski svet skozi serijo Lahko noč, mladički, ki domiselno združuje dokumentarno vsebino s poetično pripovedjo in svojevrstno likovno podobno različnih animatorjev.

Program:
Poljska miš
Kljunaš
Jež
Plamenec
Kit glavač
Japonski makak
Kenguru

sreda, 16. 03. 2022

Dan in Eliza prvič v kinu

Vabljeni k ogledu fotozgodbe prvega obiska kina. Fotografije je posnel Matjaž Rušt.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Belo se pere na devetdeset Belo se pere na devetdeset

Marko Naberšnik

četrtek, 26. 02. 2026 / 15:00 / Dvorana

Filmska upodobitev istoimenske knjižne uspešnice Bronje Žakelj, v kateri je pisateljica opisala lastno življenjsko zgodbo. Film, ki nas prestavi v Ljubljano osemdesetih let, je ganljiva, duhovita in navdihujoča pripoved o odraščanju, izgubi in preživetju.

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

četrtek, 26. 02. 2026 / 17:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

Umri, ljubezen moja Die My Love

Lynne Ramsay

četrtek, 26. 02. 2026 / 18:00 / Dvorana

Poetičen, surov portret ženske, ujete v vrtinec ljubezni in norosti. Film Lynne Ramsay (Pogovoriti se morava o Kevinu) je Jennifer Lawrence poleg kritiške hvale prinesel nominacijo za zlati globus za najboljšo igralko v drami.