Danes je blagajna odprta od 14:30 do 21:00 (odpre se čez 09:26).

Vzemi si me Je suis à prendre

Francis Leroi / Francija / 1978 / 74 min / francoščina

Dolga leta smo jo zaman iskali na pordelih filmskih kopijah, katerih sličice so se komaj še držale skupaj. Zdaj pa smo jo le našli, v digitalno prenovljeni kultni klasiki in čudovito posneti mojstrovini prvega moža francoske trde erotike Francisa Leroija. Čas je za evropsko porno šik kraljico, stasito muzo Jeana Rollina in zvezdo zimzelenih Sloginih hitov, kot so Švedinje v internatu. Vive Brigitte Lahaie!

Fotografije

Komaj mlada Hélène (Brigitte Lahaie) prispe v razkošen podeželski dvorec, ki je njen novi dom, že ji ženin pobegne na neko orgijo. Vmes naroči, naj neizkušeni nevesti dajejo piti mleko, začinjeno z afrodiziakom. Medtem ko se ona spolno prebuja, je on nenehno odsoten. Še sreča, da je na posestvu toliko voljne služinčadi, od pretkane služkinje do priletnega butlerja, da o postavnem konjušniku sploh ne govorimo.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Zadnji viking Den sidste viking

Anders Thomas Jensen

petek, 24. 04. 2026 / 15:30 / Dvorana

Mads Mikkelsen kot John Lennon v krvavi, skandinavsko odštekani črni komediji o dveh bratih, ki se odpravita na pot, da bi našla davno zakopani plen – in spotoma odkrijeta sama sebe. »Chiquitita, you and I know …«

Tiha prijateljica Silent Friend

Ildikó Enyedi

petek, 24. 04. 2026 / 18:00 / Dvorana

Mogočno staro drevo na vrtu nemške univerze. Tri obdobja, tri človeška življenja, trije nerodni, a iskreni poskusi povezovanja: s svetom, naravo in samim seboj. Film Ildikó Enyedi (O telesu in duši).

Povest o Siljanu Prikaznata za Siljan

Tamara Kotevska

petek, 24. 04. 2026 / 18:30 / Mala dvorana

Film Tamare Kotevske (Medena dežela), navdihnjen s starodavnimi miti in ljudskimi pripovedkami, je ganljiva dokumentarna pravljica o kmetu in njegovi edinstveni vezi z belo štorkljo.