Danes je blagajna odprta od 09:00 do 21:00 (odprto še 01:44, tel: 01 239 22 17).
od 20. maja 2022

Vse povsod naenkrat Everything Everywhere All at Once

Dan Kwan, Daniel Scheinert / ZDA / 2022 / 139 min / mandarinščina, angleščina

Odštekana filmska pustolovščina, ki združuje elemente znanstvene fantastike, komedije in borilnih veščin, a tudi ganljive družinske drame. Sedem oskarjev, tudi za najboljši film in režijo!

festivali, nagrade Sedem oskarjev: za film, režijo, glavno igralko, stransko igralko, stranskega igralca, izvirni scenarij in montažo. 

IMDb Uradna stran

Fotografije

Evelyn Wang (Michelle Yeoh) je vsega naveličana lastnica propadajoče pralnice. Življenje ji greni starajoči se oče, mož ji je pravkar vročil ločitvene dokumente, poleg tega pa nikakor ne najde stika z lezbično hčerko. Potem pa jo srečanje z neusmiljeno delavko davčne uprave nepričakovano katapultira drugo dimenzijo…

kritike
»Nenadoma je povsod naenkrat. Nenadoma je vse mogoče. Nenadoma vidi, kako bi se moralo odvrteti njeno življenje. A kdo pravi, da tudi alternative ne bi na neki točki postale banalnosti, ki bi terjale alternativo? In kdo pravi, da tudi »pravi«, »čudežni« trenutki slej ko prej ne razpadejo v nič? In ja, kdo pravi, da v vsakem trenutku nimamo proti sebi naenkrat vseh vzporednih svetov, vseh možnosti in vseh svojih boljših, bogatejših, srečnejših verzij? Vsak spomin pač sproži preveliko množico alternativnih trenutkov. Koga to ne bi deprimiralo – in ga navdajalo s tesnobo? Multivesolje je ničelna vsota te tesnobe – melanholije modernega človeka, ki bulji v hladno, ravnodušno vesolje. Vse povsod naenkrat je film, ki hoče videti, kako bi izgledal, če bi multivesolje obstajalo. Ali bolje rečeno: če bi multivesolje lahko delovalo kot filmski set. Ko ga gledate, imate občutek, da hoče izumiti nov medij. ZELO ZA«
– Marcel Štefančič, jr., Mladina

Spletni ogled filma

Ne morete v kino? Ta film si lahko ogledate tudi na spletu.

torek, 24. 01. 2023

Nominiranci za oskarje 2023 na našem sporedu

Objavljene so nominacije za oskarje: kar nekaj nominirancev si lahko ogledate na našem rednem sporedu: Vse povsod naenkrat (11 nominacij!), Fabelmanovi (7 nominacij), Trikotnik žalosti (3 nominacije), Po soncu (1 nominacija) in Vsa ta lepota in prelivanje krvi (1 nominacija). Na spored pa prihajajo še TÁR (6 nominacij), ki bo na ogled samo v Kinodvoru, ter Ia in Blizu. Vstopnice že na voljo, tudi po spletu!

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Fiume o morte! Fiume o morte!

Igor Bezinović

sobota, 15. 11. 2025 / 20:00 / Mala dvorana

Igriva in duhovita rekonstrukcija nenavadne epizode v zgodovini Reke, ko jo je leta 1919 za dobro leto zasedel razvpiti poet in protofašist Gabriele D’Annunzio. Dobitnik glavne nagrade na festivalu v Rotterdamu in nepričakovani hit hrvaških neodvisnih kinematografov. 

LIFFe / Kralji in kraljice

Primer 137 Dossier 137

Dominik Moll

sobota, 15. 11. 2025 / 21:00 / Dvorana

Proceduralna drama o protestih rumenih jopičev v Parizu razkrije tanko linijo med legitimnostjo uporabe prisilnih sredstev in pravicami protestnikov.

LIFFe / Perspektive

Če bi imela noge, bi te brcnila If I Had Legs I'd Kick You

Mary Bronstein

nedelja, 16. 11. 2025 / 11:00 / Dvorana

Mlada ženska, ki z bolno hčerko prebiva v motelu in opravlja poklic psihoterapevtke, se zdi brezupno ujeta v nevrotični kolaž anksioznosti, travmatičnih spominov in nadrealističnega doživljanja zunanjega sveta.