Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:20 (za danes zaprto).
V Kinobalonu od 31. avgusta 2024

Veliki izumitelj The Inventor

Jim Capobianco, Pierre-Luc Granjon / ZDA, Irska, Francija / 2023 / 100 min / sinhronizirano / 8+

Animirani film v svetu izumov z letečimi stroji, kralji, kraljicami in zahrbtnimi vohuni.

režija Jim Capobianco, Pierre-Luc Granjon , scenarij Jim Capobianco, glasovi Gregor Gruden, Nik Škrlec, Gašper Jarni, Uroš Buh, Sara Gorše, Žiga Bunič, Boris Car, Janja Majzelj, Tina Resman, Maja Jovanovič, David Amaro, producenti Robert Rippberger, Jim Capobianco, Adrian Politowski, Martin Metz, distribucija Karantanija cinemas

IMDb

Fotografije

zgodba
Animirani film v mešanici stop in risane animacije nas prestavi v Rim leta 1516. Tam ustvarja nenasitno radoveden izumitelj, rokodelec in umetnik Leonardo da Vinci. Papež Leon X. ga podpira, gre pa mu tudi na živce, saj se trmoglavi stvaritelj nikakor ne pusti omejiti na slikanje lepih podob, ampak izumlja leteče naprave in neverjetne stroje, skrivaj pa celo preučuje trupla! To je bil čas, ko je na splošno veljalo, da je kovino mogoče spremeniti v zlato, Zemlja naj bi bila središče vesolja, naš planet pa ploščat. Le redki so razumeli Leonardove ideje, med njimi pa je bila tudi pametna, drzna in zvedava francoska princesa Margareta Navarska. Leonardo da Vinci tako zapusti Italijo in se pridruži francoskemu dvoru, kjer lahko svobodno eksperimentira. Skupaj s svojeglavo princeso pa odkriva tudi odgovor na večno vprašanje: »Kaj je smisel življenja?«

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Kinobalon / Dodatna projekcija

Zimske prigode iz živalskega sveta Le Grand Noël des animaux

več avtoric

torek, 30. 12. 2025 / 10:00 / Dvorana

Pet poetičnih živalskih pravljic, prepletenih z razigranimi snežinkami, vabi na očarljiva potovanja od Francije do Japonske in daleč na sever, kjer sije severni sij in božična čarovnija ne pozna meja. Vsaka zgodba je čarobna in ganljiva dogodivščina, ki razkriva pomen medsebojne pomoči, velikodušnosti in neprecenljive lepote narave v zimskem času.

Bugonija Bugonia

Yorgos Lanthimos

torek, 30. 12. 2025 / 15:50 / Dvorana

Srhljivo smešen (ali pa smešno srhljiv) film o naših norih časih, kakršnega lahko ustvari le Lanthimos.

Hamnet Hamnet

Chloé Zhao

torek, 30. 12. 2025 / 18:20 / Dvorana

Chloé Zhao (Dežela nomadov) si zamišlja, kako bi lahko tragedija iz Shakespearovega resničnega življenja navdihnila nastanek njegove brezčasne mojstrovine Hamlet. Film z izjemnima Jessie Buckley in Paulom Mescalom v glavnih vlogah je ganljiva zgodbo o ljubezni, izgubi in zdravilni moči umetnosti.