Kino je zaradi prenove do vključno 2. avgusta zaprt.
5., 12. in 19. februarja ob 10:00

Uka in Čiv gresta v širni svet L'odyssée de choum

Julien Bisaro / Francija, Belgija / 2019 / 25 min / sinhronizirano / 3+

Popotovanje dveh puhastih sovic po čudovito izrisani pokrajini obmorskega mesta in bližnje narave.

V sodelovanju z RTV Slovenija

IMDb

Vse se začne nekega viharnega dne, ko veter in dež v obmorskem mestu zmešata vse štrene … in celo jajca! Iz enega se prav na ta dan zvali puhasta sovica Uka. Ker mame ni nikjer v bližini, iz gnezda pogumno odkoraka v svet. S seboj kotali še bratca, ki bo, tako kot ona, kmalu pokukal iz jajčne lupine. Skupaj in vsak zase na poti skozi gozd, močvirje in mesto srečujeta raznovrstna bitja – veverico, krokodila, vidro, čapljo, pa tudi prijazne ljudi. Čisto na koncu najdeta še svojo mamo, čeprav ta nima kljuna, kril in perja.

Klub Kinobalon

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo v klubu poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Film pod zvezdami / Predpremiera

Sanje Drømmer

Dag Johan Haugerud

sobota, 19. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Seks, Ljubezen in Sanje – ne nujno v tem vrstnem redu – so poglavja v ohlapno povezani trilogiji o sodobnih razmerjih norveškega romanopisca in režiserja Daga Johana Haugeruda. Sanje, tankočuten in duhovit razmislek o ljubezenskem (in umetniškem) prebujenju mladega dekleta, so režiserju prinesle glavno nagrado na Berlinalu. 

Konklave Conclave

Edward Berger

nedelja, 20. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Po nepričakovani smrti priljubljenega papeža vodenje konklava prevzame dekan Lawrence. Medtem ko se v vatikanskih dvoranah zbirajo kardinali z vsega sveta, Lawrence odkriva skrivnosti, ki bi lahko zamajale same temelje Katoliške cerkve … Oskar za najboljši prirejeni scenarij.

Babičin vnuk Lahn Mah

Pat Boonnitipat

ponedeljek, 21. 07. 2025 / 21:30 / Ljubljanski grad

Mladi tajski režiser pomembna vprašanja o družini, medgeneracijskih vezeh in iskanju sreče zapakira v ganljivo dramedijo, ki je doma porušila vse rekorde gledanosti in prerasla v pravi kulturni fenomen. Pripeljite babico in ne pozabite na robčke!