Danes je blagajna odprta od 09:00 do 20:30 (za danes zaprto).

Trije obrazi Se rokh

Jafar Panahi / Iran / 2018 / 100 min / perzijščina

Znano igralko Behnaz Jafari pretrese video obupanega dekleta s podeželja, ki ji družina ne dovoli študirati igre na teheranskem konservatoriju. Igralka se z režiserjem Jafarjem Panahijem odpravi na podeželski severozahod države, da bi razrešila skrivnost dekletovih težav.

igrajo Behnaz Jafari, Jafar Panahi, Marziyeh Rezaei, Maedeh Erteghaei, Narges Del Aram, distribucija 2i Film

IMDb

Fotografije

V četrtem filmu, posnetem med dvajsetletno prepovedjo ustvarjanja s strani iranskih oblasti, se Panahi zazre v filmsko zgodovino svoje dežele in ovire, s katerimi se soočajo njeni umetniki. Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu.

»Družbena omrežja so v Iranu izjemno priljubljena. Vsi si želijo stika, zlasti s slavnimi osebami iz sveta filma. Kljub uradni prepovedi snemanja Jafar Panahi prejema številna sporočila, zlasti od mladih, ki si želijo ustvarjati filme. /…/ Nekega dne na Instagramu prejme zaskrbljujočo novico, časopisi pa prav tisti čas poročajo o dekletu, ki si je zaradi prepovedi snemanja vzelo življenje. /…/ Tako se je porodila zgodba filma. /…/ Za razliko od Taksija so tokrat v špici navedeni vsi sodelavci filma, kar kaže na spremembo politične klime v Iranu. /…/ Posledično so se v zagovor Jafarju Panahiju mobilizirali vsi filmski profesionalci: vsa stanovska društva (režiserji, producenti, distributerji, tehniki itd.) so na iranskega predsednika naslovila uradna pisma s prošnjo, naj Panahiju dovolijo odpotovati v Cannes. Režiser pozdravlja podporo kolegov, toda v prvi vrsti zahteva, naj mu dovolijo svobodno snemati in prikazovati filme v domovini.«
– Jean-Michel Frodon

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Kraljica Queen

Vikas Bahl

nedelja, 12. 04. 2026 / 11:00 / Dvorana

Grenko-sladka komedija o samoodkrivanju je v Indiji takoj po premieri osvojila vrh lestvic gledanosti in danes velja za prelomen indijski feministični film. Britanski filmski inštitut jo je uvrstil med deset največjih bollywoodskih filmov 21. stoletja.

Mary Anning, raziskovalka fosilov Mary Anning, chasseuse de fossils

Marcel Barelli

nedelja, 12. 04. 2026 / 11:30 / Mala dvorana

Animirani film prikazuje paleontologinjo Mary Anning pri dvanajstih letih. Vedoželjna, pogumna in neugnana deklica krši pravila in norme svojega časa že v mladosti, pozneje pa postane ena prvih znanstvenic. Njena zgodba nas opogumlja, da sledimo sebi in svojim zanimanjem.

Čarobno drevo The Magic Faraway Tree

Ben Gregor

nedelja, 12. 04. 2026 / 14:00 / Dvorana

Zgodba o čarobnem drevesu, ki družino, vajeno mestnega življenja, zvabi v neverjetne domišljijske dežele in nepričakovane pustolovščine. Ognjemet fantazije, smeha in dogodivščin po priljubljeni seriji romanov Enid Blyton in scenariju Simona Farnabyja (Medvedek Paddinton 2, Wonka).