Danes je blagajna odprta od 15:00 do 21:00 (odprto še 7 minut, tel: 01 239 22 17).
Animateka 2010

The Asylum Session Ajîru sesshon

Tact Aoki / Japonska / 2009 / 63 min / japonščina

režija Tact Aokiscenarij Tact Aokianimacija CG Tact Aokiglasba Tact Aokiprodukcija in distribucija CoMix Wave Films

Celovečerni animirani film v 3DCG tehniki o mladih, ki si strastno želijo izvesti ulični dogodek »Srečanje za azil«.

Družba v daljni prihodnosti, ko se razvoj civilizacije ustavi. Hiyoko, srednješolka, ki si želi študirati na umetniški akademiji, pobegne od doma, ker oče odstrani vse slike, ki jih je naslikala njena pokojna mati. Hiyoko nima kam iti, zato konča na stadionu »Azil«, kjer ljudje bivajo v šotorih in živijo iz rok v usta. Prebivalci Azila se v okviru protestne kampanje odločijo pripraviti ulični dogodek »Srečanje za Azil«. Akira, ki jo izberejo, da kot vodilna nastopajoča umetnica v živo riše na ogromno platno, se začne učiti slikanja od Hiyoko.

Tact Aoki je leta 1999 osnoval indie rock bend Shaoguee, v katerem je sodeloval kot vodilni pevec in kitarist. Leta 2004 je začel pripravljati promocijski video za svoj bend in se hkrati učil računalniško generiranega animiranja. Čeprav je bil kot animator s pomočjo računalniškega generiranja le začetnik, je v enem letu dokončal 30-minutni kratki animirani film Haruwo.

Klub Kinodvor

Postanite član in izkoristite naše ugodnosti! Članstvo poleg znižane cene vstopnic prinaša številne druge ugodnosti.

Aktualno

Pozna slava Late Fame

Kent Jones

sobota, 01. 08. 2026 / 21:00 / Dvorana

V filmu, posnetem po istoimenski noveli Arthurja Schnitzlerja, Willem Dafoe igra ostarelega poštnega uslužbenca, katerega pozabljeno pesniško zbirko iz sedemdesetih let nenadoma odkrije krog zagnanih mladih literatov.

Film pod zvezdami / Predpremiera

Fjord Fjord

Cristian Mungiu

sobota, 01. 08. 2026 / 21:30 / Ljubljanski grad

Cristian Mungiu (4 meseci, 3 tedni in 2 dneva, Matura) je za film prejel letošnjo zlato palmo v Cannesu.

Drugi dnevnik Pauline P. Drugi dnevnik Pauline P.

Neven Hitrec

nedelja, 02. 08. 2026 / 16:00 / Dvorana

Paulina svet opazuje z ostrim jezikom, bujno domišljijo in trdnim mnenjem o skoraj vsem. Z veliko humorja in nekaj trme se uči, da pogum ne pomeni imeti vseh odgovorov. Film o odraščanju, ki zna biti zabavno – in presenetljivo resnično.