16.05.1945 – 16.05.1945 (1) Predvajanje filmskih tednikov. Oddelek za kinematografijo pri Propagandni komisiji IOOF prireja v kinu Matici in Slogi predstave filmskih tednikov vsak dan ob pol 10., 11., po 14., 15., pol 17. In 18. uri. Predprodaja vstopnic od 8. ure dalje. Vstopnina 5 lir.
Predvajanje filmskih tednikov. Predvajanje filmskih tednikov.
Aktualno
Histerični Hysteria
Mehmet Akif Büyükatalay
sobota, 18. 07. 2026 / 21:00 / Dvorana
Nemški režiser turških korenin je ustvaril napet in nepričakovanih zasukov poln triler za naše histerične čase.
Sentimentalna vrednost Affeksjonsverdi
Joachim Trier
sobota, 18. 07. 2026 / 21:30 / Ljubljanski grad
Joachim Trier se po uspehu Najbolj groznega človeka na svetu vrača z intimno, ganljivo zgodbo o družini, spominih in povezovalni moči umetnosti. Velika nagrada žirije v Cannesu in oskar za najboljši mednarodni film.
Hola, Frida Hola Frida
André Kadi, Karine Vézina
nedelja, 19. 07. 2026 / 17:00 / Dvorana
Igriv in barvit film nas popelje v svet deklice, ki bo nekoč postala znamenita slikarka Frida Kahlo. Radovedna, domiselna in polna življenja, Frida vsako preizkušnjo spremeni v pustolovščino. V umetnosti in ustvarjanju pa jo spremljata pogum in divja domišljija.